رئیس جمهور آمریکا به حادثه تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس این کشور که به کشته شدن شمار زیادی از کودکان منجر گردید، واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۳۶۷۵۷۱
به گزارش جام جم آنلاین، رئیس جمهور آمریکا به تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس این کشور که به کشته شدن شمار زیادی از کودکان منجر گردید، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، «جو بایدن» گفت: من امیدوار بودم هنگامی که رئیس جمهور شدم شاهد جنایت دیگری نباشم.

وی افزود: درباره آنچه روی داد چیز زیادی نمی‌دانیم، اما می‌دانیم که بسیاری از خانواده‌ها دیگر کودکان خود را نخواهند دید.

بایدن ادامه داد: حوادث تیراندازی در دیگر نقاط جهان روی نمی‌دهد، اما در ایالات متحده به دلیل در اختیار داشتن سلاح به وقوع می‌پیوندد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اینکه یک نوجوان ۱۸ ساله وارد فروشگاه اسلحه شود و سلاح هجومی خریداری کند ایده نادرستی است.

بایدن پیش از این دستور داده بود که در پی این حادثه پرچم آمریکا در کاخ سفید و دیگر ساختمان‌های عمومی به حالت نیمه برافراشته در آید.

از سوی دیگر، «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در واکنش به این حادثه اقدام برای اعمال محدودیت درباره بکارگیری، فروش و استفاده از سلاح گرم در آمریکا را خواستار شد.

وی گفت: قلب ما همچنان از حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا به درد می‌آید. کافی است، یعنی کافی است.

لازم به ذکر است که رسانه‌های آمریکایی پیش از این از تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس این کشور خبر داده بودند و افزودند که در پی این تیراندازی ۱۵ نفر از جمله چهارده کودک و یک معلم کشته شدند.

در همین حال، شبکه سی ان ان بامداد چهارشنبه از افزایش شمار کشته شدگان در این حادثه خبر داد. سی ان ان افزود که شمار تلفات این حادثه به ۲۱ نفر افزایش یافته است که ۱۸ نفر از آنان را کودکان تشکیل می‌دهند و ۳ فرد دیگر بزرگسال هستند.
 
منبع: مهر
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها