نگاهی به کارنامه معاون جدید سیما

یک انتصاب روبه‌جلو

title
با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.
کد خبر: ۱۳۶۵۴۷۴

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، محسن برمهانی به عنوان معاون سیما منصوب شد.

متن حکم به این شرح است:

پیگیری تحول در رویکرد، محتوا و سازوکارهای معاونت سیما در جهت هویت‌محوری و عدالت‌گستری؛ شکوفاسازی ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سرمایه انسانی داخل سازمان، پایش و پالایش فرهنگ و دانش سازمانی در سیما، متناسب با ضرورت‌های نقش‌های رسانه‌ملی به عنوان دانشگاه آگاهی و معرفت عمومی، آوردگاه تبیین، قرارگاه امید، نشاط و آسایشگاه زیبایی و هنر. بازآرایی، سازماندهی و ارتقای مراحل طراحی، اجرا و پخش در چرخه تولید و جانمایی نیروها و واحدها متناسب با اقتضائات دوره تحول.

توجه ویژه به فرآیند طراحی و تولید آثار نمایشی و سرگرمی در قالب‌های متنوع برای افزایش کمّی و ارتقای کیفی و محتوایی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارزشمند انسانی و سرمایه‌های هنری اصیل. ساماندهی چرخه‌های اداری و مالی در جهت شفافیت و سلامت بیشتر فرآیند تولید و روان‌سازی تعاملات رسمی و حرفه‌ای و کاهش هزینه‌های زمانی و مالی.

رفع تشتت و ایجاد هم‌آهنگی و هم‌افزایی بین شبکه‌ها در مسیر سیمای تراز انقلاب اسلامی. ایجاد بسترها و سازوکارهای مناسب تعامل با ظرفیت‌‌های گسترده بیرون سازمان و شکستن انحصارات و حلقه‌های بسته در تولید و انتشار محتوا.

سامان‌بخشی به شبکه‌های سیما با هدف اجتناب از تعدد و تکثر غیرمفید شبکه‌ها و ارتقای کمّی و کیفی مخاطبان. تعامل فعال با معاونت‌های استان‌ها، صدا، سیاسی، برون‌مرزی و مجازی برای استفاده هم‌افزا و حداکثری از امکانات تولیدمحتوا در سازمان.

استفاده بهینه از ظرفیت‌های بین‌المللی و مجازی برای استفاده هم‌افزا و حداکثری از امکانات تولید محتوا در سازمان.

پیش از این حکم، محسن برمهانی به عنوان مدیرکل تأمین و رسانه‌ی بین‌الملل صداوسیما فعالیت می کرد.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی شد

معاون 43ساله سیما؛ متولد سال 1358 نیشابور؛ فارغ التحصیل فیلمسازی از دانشگاه‌ صداوسیما و کارشناس ارشد تهیه کنندگی از همین دانشگاه است.

معاون جدید سیما ، از سال 81 سابقه برنامه سازی برای تلویزیون در شبکه های مختلف داخلی و برون مرزی داشته ومقام تهیه کننده،مجری،نویسنده ایفای نقش کرده است.

محسن برمهانی از چهره های شناخته شده نسل نو مستند سازان ایرانی است که آثارش به بسیاری جشنواره های خارجی و داخلی راه یافته است. او در مقام نویسنده، تصویر بردار،کارگردان، مدیر تولید و تهیه کننده در سینمای مستند فعالیت کرده و از نزدیک ترین شاگردان نادر طالب زاده هنرمند شاخص انقلاب اسلامی است.

برمهانی فعالیت هنری خود را با عکاسی حرفه ای شروع کرده و شرکت در 30 نمایشگاه گروهی عکس را در کارنامه هنری خود دارد.

او همچنین برندۀ مدال نقرۀ فدراسیون جهانی هنر عکاسی در سال 1375 و نیز برندۀ جایزه‌ی برتر بخش مستند اجتماعی هفتمین دوسالانه‌ بین المللی عکس ایران است.

برمهانی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است ودبیری شورای فیلم و سریال سازمان صداوسیما، مدیریت مرکز بین‌الملل هنر و رسانه، عضویت در شورای سیاست گذاری کنفرانس افق نو در بیروت ؛ داوری بخش مستند جشنواره‌ اِمی، داوری جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کارتاژ تونس، داوری بخش بین المللی هشتمین جشنواره‌ فیلم کودک اصفهان ،مدیر تأمین برنامه‌ی خارجی شبکه‌ العالم تا سال 1385 و...از جمله دیگر سوابق او در سال های دور و نزدیک است.

پیش از این ، دکتر حمید شاه آبادی عهده دار معاونت سیما بود.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی شد

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۳ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها