رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌ احمر اعلام کرد؛

اسکان اضطراری ۲۸۰ گرفتار در سیلاب

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خبر داد

امدادرسانی به ۱۷۵۰ نفر در سیل و آبگرفتگی ۱۷ استان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۱۷۵۰ هموطن متأثر از سیل و آبگرفتگی در ۱۷ استان کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۴۶۳۸

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی ولی‌پور با اشاره به اینکه در ۷ روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز ۱۳ اردیبهشت‌ماه، ۱۷ استان کشور متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند، افزود: ۶۷ شهرستان در ۱۷ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهار محل و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد به خدمات امدادی نیازمند بودند و در این استان‌ها در مجموع به ۱۷۵۰ نفر امدادرسانی شده است.

وی گفت: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در این مدت به متاثران حوادث جوی در ٦ شهر، ٤٢ روستا، ٢٣ منطقه عشایرنشین و ٦ محور خدمت‌رسانی کرده و علاوه بر اسکان اضطراری ۲۸۰ نفر، ۵۵ نفر را به مناطق امن منتقل کردند. همچنین ۲ هموطن جان خود را بر اثر سیل و آبگرفتگی شهرستان هریس در آذربایجان شرقی و رعد و برق شمیرانات، از دست دادند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در عملیات امدادرسانی به متاثران از حوادث جوی در این مدت، از ۱۸۹ واحد مسکونی تخلیه آب انجام شد.

ولی‌پور با اشاره به اینکه ١٦٣ تیم عملیاتی شامل ٥٣٥ نفر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان مشارکت داشتند، افزود: در این مدت ٥٩ دستگاه چادر امدادی، ٧٤١ کیلوگرم نایلون پوششی، ٨٥٥ تخته پتو، ٢١٧ تخته موکت، ١٠٠ بسته غذایی، ٢٥٥ قوطی کنسروجات و ٢٦٧ کیلوگرم برنج میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.

امدادرسانی در ١١ شهرستان آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و خراسان شمالی ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها