مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پلنگی که در قائمشهر مشاهده شده بود پس از انجام عملیات بیهوشی توسط نیرو‌های حفاظت محیط زیست زنده‌گیری شد و به پایگاه حیات وحش سمسکنده انتقال یافت.
کد خبر: ۱۳۶۳۲۷۶

به گزارش جام جم آنلاین، کامیار ولیپور اظهار کرد: نیرو‌های حفاظت محیط زیست شهرستان قائمشهر بلافاصله پس از اطلاع یافتن از مشاهده پلنگ در قائمشهر در محل مد نظر حضور یافتند و مدتی بعد نیز کارشناسان و دامپزشک معتمد با تجهیزات لازم از جمله قفس ویژه و اسلحه بیهوشی برای زنده‌گیری پلنگ به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: این پلنگ پس از مشاهده در محل اولیه یعنی حوالی منطقه چشمه‌سر خیابان ساری به یکی از محوطه‌های باغی این محدوده فرار کرد و پس از تحت نظر قرار گرفتن توسط نیرو‌های حفاظت محیط زیست، ماموران نیروی انتظامی و نیرو‌های آتش‌نشانی در همین محدوده ماند و با حضور دامپزشک معتمد و کارشناسان مربوطه زنده‌گیری شد.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: هنوز از این که پلنگ چگونه وارد محدوده شهری شده اطلاعی در دست نیست. همکاران ما در پایگاه حیات وحش سمسکنده پس از بررسی وضعیت سلامتی این پلنگ، این موضوع را نیز بررسی می‌کنند که آیا پلنگ از مناطق جنگلی وارد محدوده شهر شده یا در محوطه‌ای شخصی به صورت غیرمجاز نگهداری می‌شد.

ولیپور خاطرنشان کرد: پلنگ سرگردان پیش از فرار به محدوده باغی به یکی از مأموران نیروی انتظامی نیز حمله کرد که منجر به مجروح شدن این مأمور شد. البته خوشبختانه حال مأمور مساعد است.
 
تعداد بازدید : 748

صبح امروز یکشنبه مردم قائمشهر حوالی منطقه چشمه‌سر با مشاهده یک قلاده پلنگ به خیابان آمدند تا از نزدیک این حیوان را مشاهده کنند. در کلیپی که از سوی شهروندان در فضای مجازی پخش شد این پلنگ روی سردر بانک صادرات منطقه چشمه‌سر حضور دارد که با دیدن مردم از سردر به پایین پرید و فرار کرد.

همزمانی مشاهده پلنگ در خیابان با ساعت تردد کارکنان برای حضور در محل کارشان بسیاری از خودرو‌های سرویس ایاب و ذهاب کارکنان در این مسیر معطل مانند تا ماموران این نهاد بتوانند پلنگ را بگیرند که متاسفانه این مهم اتفاق نیفتاد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها