مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر؛

13 خدمت شاخص صنعت آب در دولت سیزدهم محقق شد

سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان از تشکیل کمیته جهاد آبرسانی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۸۴۰۳

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، محمد ضروری در دیدار با فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان که به همراه جمعی از معاونین، مدیران و ایثارگران شرکت آب منطقه ای همدان که به میلا امام حسین (ع) و روز پاسدار انجام شد، عنوان کرد: تامین آب، در دو بخش کوتاه مدت برای تابستان و بخش بلند مدت برنامه در حال انجام است.
وی با بیان اینکه در تابستان با چالش های جدی ای در زمینه آب روبرو هستیم، اظهار کرد: در ایام غیرپیک و فصول غیر زراعی نزدیک به یک هزار و 550 لیتر در ثانیه مصرف آب در شهر همدان داریم که این رقم در تابستان به یک هزار و 850 لیتر در ثانیه می رسد.
ضروری ادامه داد: متاسفانه امسال دومین سالی است که با پدیده خشکسالی در استان روبرو می شویم به همین دلیل پیش بینی می شود که تابستانی بسیار سخت و پرچالشی پیش رو داشته باشیم.
سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه همین کاهش چشمگیر بارش ها باعث شد تا نزدیک به 800 تا یک هزار لیتر در ثانیه منابع آب سطحی مان را از دست دهیم، گفت: به همین دلیل مشکلاتی اساسی در شبکه به وجود خواهد آمد و قطعی ها در شبکه نیز محتمل می باشد.
ضروری ادامه داد: با توجه به این مشکلات موجود، حساسیت های ایجاد شده و دامن زدن رسانه های معاند در این عرصه به طور جد وارد کار شدیم و پیگیر مسائل تا حصول نتیجه هستیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش های بسیاری از مسئولین و همکاران در بخش های مختلف استان همدان این پیگیری ها در حال به نتیجه رسیدن است، اظهار کرد: برای آبرسانی همدان قول بر تخصیص منابع مالی مناسبی از محل های مختلف داده شده است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان خاطرنشان کرد: در بحث برنامه های کوتاه مدت نیز در جلسه کمیته جهاد آبرسانی و به صورت موردی در مناطقی که امکان حفر چاه وجود دارد یا امکان اجاره چاه کشاورزی وجود دارد، اقدامات لازم به انجام می رسد.
ضروری با بیان اینکه در این زمینه توافق های مناسبی صورت گرفته است، تصریح کرد: در راه پیش روی طرح ها و پروژه ها در زمینه تامین آب، همکاری مجموعه سپاه را نیاز داریم.
وی به بازسازی قرارگاه راهیان نور در خرمشهر و اقدامات شرکت آب منطقه ای همدان در این زمینه نیز اشاره کرد.
در ادامه، جانشین سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان نیز به تشکیل سپاه و بسیج از بین مردم اشاره و به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط این نیروها در عرصه های پرداخت.
سردار ولی بهاریان، این اقدامات را یکی از افتخارات سپاه و بسیج دانست و گفت: باید شبانه روز در جهت رفع مشکلات مردم عزیز ایران قدم برداشت.
وی خاطرنشان کرد: ما نیز قول می دهیم تا جایی که در توان داریم، وارد کار شویم و تکلیفی که به ما واگذار شده را به خوبی به انجام برسانیم.
گفتنی است؛ در پایان این دیدار، چهار اصله نهال در فضای سبز سپاه انصارالحسین همدان غرس شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها