title
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: موجودی سدهای این  استان با احتساب حجم مرده(غیرقابل استفاده) حدود ۲۵درصد ظرفیت آنهاست که نشان می دهد در حال گذراندن یک سال آبی سخت هستیم.
کد خبر: ۱۳۵۲۵۹۷
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: موجودی سدهای این  استان با احتساب حجم مرده(غیرقابل استفاده) حدود ۲۵درصد ظرفیت آنهاست که نشان می دهد در حال گذراندن یک سال آبی سخت هستیم.


 جمشید عیدانی  در نشست خبری افزود:متوسط بازندگی سالانه استان ۱۸۳ میلی‌متر است که از ابتدای سال تاکنون متوسط بارش پنج میلی‌متر بوده است و در حقیقت خشکسالی تشدید شده است.


وی اظهار  کرد: وضعیت هرمزگان به گونه ای است که هم از خشکسالی متضرر می شود و هم در صورت بارندگی، با سیل های مخرب و ویرانگر و پرخسارت روبرو می شود.


عیدانی همچنین از تخصیص نیافتن اعتبارات خشکسالی به آب منطقه ای خبر داد و تصریح کرد: این اعتبارات فقط در صورتی که به موقع تخصیص داده شوند مفید خواهند بود.


این مسوول میزان آب های مهار نشده استان را یکهزار و ۵۰۰میلیون مترمکعب اعلام و اضافه کرد: از این میزان، ۶۵۰میلیون مترمکعب آب شیرین و قابل استفاده است که همچنان مهار نشده باقی مانده است.


وی ادامه داد: سد گابریک در شرق جاسک با ظرفیت ۲۴۰میلیون مترمکعب و سد دیگری منطقه بشاگرد از ظرفیت هایی هستند که درصورت بارندگی و آبگیری می توان برای حل بخشی از مشکلات به آنها امیدوار بود.

 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها