رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت که این کشور هراسی از درگیری مسلحانه تصادفی با چین ندارد.
کد خبر: ۱۳۴۵۴۶۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه مدعی شد که از درگیری مسلحانه تصادفی با چین هراسی ندارد.

وی که در حاشیه کنفرانس آب و هوایی گلاسکو صحبت می‌کرد، در جمع خبرنگاران گفت عدم حضور «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین در این اجلاس «اشتباه بزرگی» بود.

نشریه آمریکایی «فارن پالیسی» نیز اخیرا در گزارشی نوشته بود که که دولت آمریکا به ریاست جو بایدن، آماده مدیریت درگیری طولانی مدتی با چین میشود و تمایل خود برای ایجاد مجموعه گسترده‌ای از همپیمانان برای رقابت راهبردی با چین را مخفی نکرده است. از سوی دیگر قدرت فزاینده چین و میل این کشور برای استفاده از این قدرت باعث پدیدار شدن رویکرد‌های منفی در قبال پکن شده است.

«جان هایتن» جانشین ستاد مشترک نیرو‌های مسلح آمریکا که سابقاً فرماندهی نیرو‌های هسته‌ای آمریکا را به عهده داشت گفته است: «سرعتی که چین پیشرفت می‌کند خیره‌کننده است.»

به گفته این مقام ارشد نظامی آمریکا، با این‌که روسیه در مقایسه با چین از نظر زرادخانه اتمی تهدید راهبردی بزرگ‌تری علیه آمریکا محسوب می‌شود، چین به‌واسطه منابع اقتصادی و مدرن‌سازی ارتش خود، تهدید بزرگ‌تری برای سلطه آمریکا است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها