jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۲۹۴   ۰۵ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۱

یافته تیمی از محققان بین المللی؛

واکسن کووید ۱۹ احتمال سقط جنین را افزایش نمی دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد واکسن‌های کووید ۱۹ خطر سقط جنین در اوایل بارداری را افزایش نمی‌دهند، از اینرو برای زنان باردار ایمن و بیخطر هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، یک تیم بین‌المللی داده‌های چندین مرکز ثبت سلامت نروژ را برای ارزیابی خطر سقط جنین در سه ماهه اول بارداری در میان زنانی که علیه کووید ۱۹ واکسینه شده بودند، تجزیه و تحلیل کرد. اطلاعات بیش از ۱۸۰۰۰ زن برای این مطالعه بررسی شد.

به گفته محققان: «مطالعه ما به هیچ مدرکی دال بر افزایش خطر از دست دادن زودهنگام بارداری پس از واکسیناسیون کووید ۱۹ پی نبرد.»

آن‌ها افزودند: «یافته‌ها برای زنانی که در اوایل بارداری واکسینه شده‌اند اطمینان‌بخش است و از شواهد رو به رشد مبنی بر بی‌خطر بودن واکسیناسیون کووید ۱۹ در دوران بارداری حمایت می‌کند».

۹ محقق از مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی در دورهام کارولینای شمالی، دانشگاه اتاوا کانادا و مؤسسه بهداشت عمومی نروژ شرکت داشتند.

در این مطالعه هیچ ارتباطی بین نوع واکسن تزریق شده به زنان باردار و خطر سقط جنین یافت نشد.

نویسندگان در بیانیه‌ای اعلام کردند: «این مهم است که زنان باردار واکسینه شوند، زیرا خطر بستری شدن در بیمارستان و عوارض کووید ۱۹ در آن‌ها بیشتر است و نوزادان آن‌ها در معرض خطر بیشتری برای تولد زودرس قرار دارند. همچنین، واکسیناسیون در دوران بارداری احتمالاً از نوزاد تازه متولد شده در برابر عفونت کووید ۱۹ در ماه‌های اول پس از تولد محافظت می‌کند.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها