jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۳۴۱۷۳۷   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۷

اکبر منانی از گویندگان پیشکسوت دوبله ایران به سریال انیمیشنی سفرهای سعدی پیوست.

به گزارش جام جم، اکبر منانی که با دوبله سریال هرکول پوآرو صاحب لقب آکتور صدای ایران شد به جمع صدا پیشگان مجموعه انیمیشنی سه بعدی سفرهای سعدی به تهیه کنندگی الهام نادری فرید پیوست.

اکبر منانی که امسال شصتمین سال کار حرفه‌ای دوبله در کارنامه خود به ثبت رسانده است تا کنون آثاری چون پوآرو (به جای هرکول پوآرو)، پرستاران (به جای فرانک)، بهترین سال‌های زندگی ما (به جای فردریک مارچ)، زبل‌خان (به جای زبل‌خان)، ماجراهای گالیور (به جای گلام با تکیه کلام من می‌دونم) را در زمینه دوبله داشته و همچنین نخستین منبع مدون تاریخ دوبله ایران را با نام «سرگذشت دوبلهٔ ایران و صداهای ماندگارش» نوشته است. این اثر که نگارش آن ۱۷ سال به طول انجامید به چگونگی، چرایی و زمان ورود دوبله به ایران می‌پردازد.

مدیریت دوبلاژ این اثر را فواد شافعی برعهده داشته است. شافعی که در این اثر دوبله برخی شخصیت‌ها را نیز به عهده داشته است به منظور حفظ ارزش فرهنگی این مجموعه تلویزیونی از صدای بزرگانی دوبله ایران همچون استاد اکبر منانی، تورج نصر، سعید مقدم منش و سعید بحرالعلومی بهره گرفته است.

مجموعه انیمیشنی سفرهای سعدی یکی از مجموعه‌هایی انیمیشنی تلویزیون ایران است که صداپیشگان بسیاری در آن ایفای نقش می‌کنند که عبارتند از: علی باقرلی، مهرداد سوری، دیانوش آصف‌وزیر، علیرضا مویدی، مهرداد معمارزاده، سعید نبوی، علیرضا ذوالفقاری، ستاره الله دادی، علیرضا سالار کیا، زهره گروسی مهدی رحیمی و سعدی با صدای یاسر فرهادی است.

این مجموعه تلویزیونی که به سفارش سیمای استان‌های تلویزیون در صداو سیمای مرکز فارس تولید شده است اقتباسی از کتاب‌های گلستان و بوستان سعدی است که سرپرستی نویسندگان آن را عباس کریمی عباسی عهده دار بوده است.

مجموعه انیمیشن سفرهای سعدی به کارگردانی سامان عبدی نژاد و علیرضا مسکوکی که بیش از 100 کارکتر دارد با تکنیک سه بعدی ساخته شده است و در آن سعدی نقش قهرمان هر داستان را ایفا می‌کند و ماجراها در سفرهایی است که سعدی آنها را در کتاب‌های خود به ویژه بوستان و گلستان روایت کرده است.
مجموعه انیمیشنی سفرهای سعدی در دو فصل 13 قسمتی تولید شده که هر قسمت آن 11 دقیقه است.

سرپرست انیماتورهای این سریال سامان عبدی نژاد بوده است و طراحی و ترکیب صدا محمدعلی درگاهی و ساخت موسیقی این اثر را بهرنگ قدرتی برعهده داشته‌اند. زهرا دمز آبادی روابط عمومی این مجموعه تلویزیونی است و پوستر این مجموعه را علی عطایی طراحی کرده است همچنین جلوه‌های ویژه این پروژه را محمد خندانی مدیریت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها