jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۷۰۲   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۰

وزیر کشور  با نماینده ولی  فقیه در هرمزگان دیدار کرد.

title
 به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،وزیر کشور  با نماینده ولی  فقیه در هرمزگان دیدار کرد.

احمد وحیدی در سفر خور به بندرعباس  که برای شرکت در مراسم تودیع ومعارفعه استاندار هرمزگان  با نماینده ولی فقیه  در این استان وامام جمعه بندرعباس  دیدار وگفتگو کرد.

وحیدی در این دیدار گفت: صنایع مستقر درهرمزگان باید از تیم های ورزشی این استان حمایت کنند تا بتوانند در عرصه های ملی و بین المللی بدرخشند.

احمد وحیدی  اظهار داشت: تیم های ورزشی این استان باید در عرصه های ملی حضور فعال و موثری داشته باشند، هرمزگان باید در ورزش های دریایی همچون قایقرانی و شنا حرف اول را در کشور بزند.

وی ادامه داد: این مساله به خصوص در زمینه ورزش های دریایی دارای اهمیت بیشتری است چرا که این استان دارای ساحل و دریاست و برای این منظور از نیروهای دریایی و دریابانی هم استفاده شود.

وحیدی همچنین به اهمیت مزار پرورش میگو اشاره کرد و گفت: قرارداد خوبی توسط استاندار سابق هرمزگان منعقد شده است، اولین قرار داد برای ۱۴ هزار هکتاری کوثر در بندرلنگه منعقد شده که اگر هر یک هکتار به یک خانواده داده شود ۱۴ هزار خانواده شاغل می شوند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های فریدون همتی استاندار قبلی این استان اشاره کرد و گفت: فریدون همتی دارای روحیه، خلاق پر تلاش و پرکار و متواضع است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز دراین دیدار گفت: همتی دارای روحیه کار و تلاش و پر انرژی است که توانست حاشیه های سیاسی را از این استان دور کند که امید می رود از این نیرو در جاهای دیگری استفاده شود.

استاندار سابق هرمزگان هم در این دیدار گفت: برنامه ای چهار ساله برای توسعه هرمزگان نوشته ایم که امروز تقدیم استاندار جدید می شود.

فریدون همتی افزود: مدیران هرمزگان آماده اند به استاندار جدید برای توسعه و عمران این استان کمک کنند و ظرفیت های جدیدی در زمان کرونا مانند یک هزار تخت برای بیماران کرونا ایجاد شد.

وی در خصوص وزش هم گفت: اخیرا شرکتی برای حمایت از تیم های ورزشی در هرمزگان ایجاد شده است که می تواند تحولی در این زمینه ایجاد کند و مقرر شده فولاد هرمزگان هم بنا شده در زمینه ورزشی ورود کند.

وی افزود: بیمارستان های جدیدی در این استان درحال احداث است که بیمارستان ۵۲۱ تخت خوابی بزرگترین آنهاست و در این مسیر صنایع را وارد میدان کرده ایم که مشغول احداث بیمارستان هستند.

استاندار سابق هرمزگان به موضوع آب اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد آب شرب مورد نیاز این استان از آب شرین کن ها تامین می شود و آب از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس هم خریداری می شود.

همتی یاد آور شد: تفاهم نامه ایجاد یک آب شرین کن در سیریک برای ۲ استان منعقد شده که در طول مسیر آن می توان برای شرب روستاها و صنایع انشعاب گرفت.

دراین دیدار که در دفتر نماینده  در هرمزگان وامام جمعه بندرعباس انجام نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ،استانداران جدید و سابق ، معاونان استاندار و اعضای شورای تامین استان حضور داشتند.
وزیر کشور صبح دوشنبه ۱۹ مهرماه وارد فرودگاه بین المللی شهدای ۶۵۵ بندرعباس شد و مورد استقبال معاونان استانداری، مسوولان استان هرمزگان،اعضای شورای تامین استان از جمله مدیرکل دادگستری ،فرمانده ناوگان جنوب و فرمانده انتظامی هرمزگان قرار گرفت.

شرکت در مراسم تودیع و معارفه استانداران هرمزگان،سخنرانی در جمع مدیران اجرایی، زیارت مرقدشهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از مهمترین برنامه های سفر یک روزه احمد وحیدی وزیر کشور به بندرعباس است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها