jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۴۴۷   ۱۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۴

مقامات بهداشتی جمهوری دموکراتیک کنگو روز گذشته (جمعه) از شناسایی مورد جدید ابتلا به ابولا در شرق این کشور خبر دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ژان ژاک مبونگانی، وزیر بهداشت کنگو در بیانیه‌ای گفت که آزمایش ابولای پسربچه‌ای سه ساله در نزدیکی شهر "بِنی" واقع در شرق این کشور که یکی از کانون‌های شیوع این بیماری در ۲۰۲۰_۲۰۱۸ بود، مثبت اعلام شد و این کودک روز چهارشنبه جان خود را از دست داد.
وی افزود: حدود ۱۰۰ نفر که ممکن است در معرض این ویروس قرار گرفته باشند، شناسایی شده اند و تحت معاینات پزشکی قرار خواهند گرفت.
در گزارش داخلی آزمایشگاه زیست پزشکی کنگو آمده که سه نفر از همسایه‌های این کودک سه ساله در محله پرجمعیت بنی نیز در ماه گذشته علائم مشابه ابولا را نشان داده و جان خود را از دست دادند، اما هیچ کدام مورد آزمایش قرار نگرفتند.
بر اساس گزارش ها، از زمان کشف این بیماری در سال ۱۹۷۶ که باعث استفراغ شدید و اسهال شده و از طریق تماس با مایعات بدنی منتقل می‌شود، کنگو شاهد ۱۲ موج شیوع این بیماری بوده است.
اگرچه درمان‌هایی نیز از زمان شیوع بی سابقه ابولا بین سال‌های ۲۰۱۶_۲۰۱۴ در غرب آفریقا حاصل شده، با این حال این بیماری معمولاً نیمی از افراد مبتلا را می‌کشد که در صورت تشخیص زودهنگام بیماری میتوان میزان مرگ و میر‌های ناشی از ابتلا به آن را کاهش داد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دو واکسن تولید شرکت‌های مِرک (MRK.N) و "جانسون اند جانسون" (JNJ.A) نیز برای مهار شیوع این بیماری موثر هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها