jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۴۶۱   ۱۰ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۰

سارقان کابل برق، دهیار روستا و برادرزاده‌اش را هدف ضربه‌های قمه قرار دادند

جدال مرگبار دهیار فداکار با دزدان

سریال سرقت کابل‌های برق توسط سارقان که این روزها در شهرها و استان‌های مختلف تکرار می‌شود، این بار به قتل دهیار روستای روکی شهرستان خوشاب خراسان انجامید. چهار سارق که سحرگاه سه‌شنبه برای سرقت کابل برق به روستای روکی رفته بودند، پس از رویارویی مستقیم با دهیار 44ساله روستا، او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده و سپس متواری شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، ابراهیم روکی، دهیار روستای روکی بود که به گفته اهالی این روستا، دستش همیشه به خیر بود و در حد توان خود سعی می‌کرد به مردم روستایش‌کمک‌کند، اما چهار سارق که می‌خواستند بدون رنج و زحمت به پول برسند، به آسانی جانش را گرفتند.

این حادثه، یک زخمی به نام مسعود هم داشت که برادرزاده دهیار روستا بود. او حال چندان خوشی ندارد و به دلیل درگیری با سارقان زخمی شده است. یک روز در بیمارستان بستری بود و پس از آن مرخص شد و به خانه برگشت.

جدال نابرابر سارقان با دهیار

مسعود24 ساله در مورد شب حادثه به خبرنگار جام‌جم می‌گوید:« آن شب من هم درگیر حادثه شدم. ساعت 3 یا 3و30دقیقه نیمه‌شب بود که ابتدا پدرم متوجه دزدی سارقان شد. محل وقوع سرقت، مقابل حیاط خانه ما بود و دزدها مشغول بریدن کابل‌های برق بودند. پدرم از آنها پرسید چکار می‌کنند که سارقان گفتند به شما مربوط نیست و ما مشغول کار خودمان هستیم. سارقان که سر و صورت‌شان را پوشانده بودند و مشخص بود سارق هستند. بدون هیچ ترسی مشغول بریدن کابل‌ها بودند، تصمیم گرفتیم موضوع را به پاسگاه اطلاع دهیم. من هم با پاسگاه تماس‌گرفتم و گفتم چند سارق مشغول بریدن کابل‌ها هستند و خودتان را برسانید. از آن طرف هم پدرم موضوع را به عمویم که دهیار روستا بود، اطلاع داد.»

مسعود، چوب کوچکی برداشت تا با استفاده از آن جلوی فرار سارقان را بگیرد تا پلیس از راه برسد که در این‌باره گفت:« سارقان چهار نفر بودند که با دو موتور به روستا آمده بودند. همگی مسلح به چاقو و قمه بودند، اما یکی‌شان سلاح گرم داشت که متوجه نوع سلاحش نشدم. سارقان در حال فرار بودند و عمویم هم از آن طرف داشت به آنها نزدیک می‌شد که ناگهان با هم رو در رو شدند. عمو می‌خواست جلوی فرارشان را بگیرد، اما آنها با چاقو چند ضربه کاری به او زدند. من دیدم عمویم به زمین افتاد و دوان‌دوان خودم را به سارقان رساندم و با هم درگیر شدیم که مرا هم زخمی کردند.» اهالی روستا که متوجه درگیری شده بودند، از خانه‌هایشان خارج شدند. یکی از سارقان که می‌دانست دیر بجنبند، مردم آنها را دستگیر خواهند کرد، تیراندازی هوایی کرد و به مردم گفت اگر کسی جلو بیاید، او را خواهند کشت. اهالی هم از ترس جان‌شان عقب‌نشینی کردند و سارقان نیز با استفاده از فرصت پا به فرار گذاشتند. آن‌طور که مسعود می‌گوید، آنها شکایت کرده‌اند و حالا پلیس به دنبال دستگیری سارقانی است که دست‌شان را به خون دهیار روستای روکی آلوده کرده‌اند.

سرهنگ حسن آشیانی، فرمانده انتظامی خوشاب در خصوص این قتل‌گفت: سارقان قصد سرقت کابل‌های برق پارک روستای روکی را داشتند که دهیار و یکی از اهالی روستا متوجه موضوع شده و به محل اعزام شدند. دهیار به قتل رسید و همراه او نیز زخمی شد.

موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفته و ماموران پلیس به دنبال شناسایی و دستگیری متهمان هستند.

لیلا حسین‌ زاده - حوادث / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها