jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۲۹۳   ۰۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۵

شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در جهان تاکنون به ۲۳۴ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۶۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۱ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۹۷۳ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۷۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۶ هزار و هند با بیش از ۴۴۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۰۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۴,۳۱۴,۴۲۴ ۷۱۶,۸۴۷
۲ هند ۳۳,۷۶۶,۷۰۷ ۴۴۸,۳۷۲
۳ برزیل ۲۱,۴۲۷,۰۷۳ ۵۹۶,۸۰۰
۴ انگلیس ۷,۸۰۷,۰۳۶ ۱۳۶,۶۶۲
۵ روسیه ۷,۵۱۱,۰۲۶ ۲۰۷,۲۵۵
۶ ترکیه ۷,۱۵۴,۰۷۰ ۶۴,۰۵۴
۷ فرانسه ۷,۰۱۳,۴۳۲ ۱۱۶,۷۱۳
۸ ایران ۵,۵۸۷,۰۴۰ ۱۲۰,۴۲۸
۹ آرژانتین ۵,۲۵۶,۹۰۲ ۱۱۵,۱۷۹
۱۰ اسپانیا ۴,۹۵۹,۰۹۱ ۸۶,۴۱۵

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها