jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۲۸۳   ۰۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۸

فرماندار مهران گفت: تاکنون ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور شده‌اند.

به گزراش جام جم آنلاین، مجید کاکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: همچنان شاهد بازگشت زائران حسینی (ع) از پایانه بین‌ المللی مهران هستیم.

وی افزود: از بیست و هشتم شهریور ماه تا به امروز ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران از این پایانه به کشور بازگشته‌اند.

وی عنوان کرد: انجام تست کرونا از زائران توسط دانشگاه علوم پزشکی و با همکاری سپاه پاسداران، هلال احمر، و ارتش جمهوری اسلامی را در پایانه مرزی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی که تست آنها مثبت باشد و نیاز به بستری داشته باشند به بیمارستان امام حسین (ع) شهر مهران اعزام و بستری می‌شوند.

فرماندار مهران افزود: همچنین از نظر حمل و نقل هیچ گونه مشکلی وجود ندارد، اتوبوس به اندازه کافی برای جابجایی زائران در نظر گرفته شده است.

کاکی افزود: همچنین دو بیمارستان صحرایی و اردوگاه اضطراری راه اندازی شده است.

وی گفت: در پایانه مرزی حدود ۳ هزار بطری آب معدنی دپو شده نیز وجود دارد.همچنین ۲۴ موکب در شهر مهران و در پایانه مرزی با شور و اشتیاق خاصی از زائران پذیرایی خواهند کرد.

فرماندار مهران اضافه کرد: پیش بینی می‌شود تا روز شنبه بازگشت زائران از پایانه مهران را داشته باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها