jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۴۰۰۲۴   ۰۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۱

از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی، ۶۵۲ نمونه تست دوپینگ از ورزشکاران رشته‌های مختلف توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گرفته شده که از این تعداد ۱۰ نمونه مثبت اعلام شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۸ سپتامبر (۱۱ دی ۹۹ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۰) از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در مجموع ۶۵۲ نمونه دوپینگ در ۲۱ رشته ورزشی و نیز رشته‌های پارا اخذ شده که از این تعداد ۱۰ مورد مثبت اعلام شد.

بر اساس اطلاعات جدید، در این مدت از رشته‌های بوکس ۱۰ نمونه، تنیس ۸ نمونه، دوچرخه‌سواری ۴۰ نمونه، شمشیربازی ۹ نمونه، فوتبال ۱۷۵ نمونه، قایقرانی ۲۰ نمونه، کاراته ۹ نمونه، هندبال ۱۲ نمونه، وزنه‌برداری ۷۰ نمونه، بسکتبال ۳۱ نمونه، سه گانه ۱۲ نمونه، شنا ۶ نمونه، تیرکمان ۱ نمونه، بدمینتون ۱ نمونه و تنیس روی میز ۱ نمونه اخذ شد که هیچکدام دارای ورزشکار با نتیجه تست دوپینگ مثبت نبودند.

اما رشته کشتی با ۵۷ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، والیبال با ۲۹ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، دو و میدانی با ۴۸ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، پرورش اندام با ۱۶ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، تیراندازی با ۱۴ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، تکواندو با ۳۰ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت و رشته های پارا با ۵۳ نمونه تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت بودند.

باید خاطرنشان کرد از ۱۰ نمونه تست مثبت ورزشکاران، شش مورد قطعی که در ذیل آورده شده است و چهار مورد هم‌چنان در دست بررسی قرار دارد.

محرومیت برای وزرشکاران دوپینگی ایران +اسامی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها