jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۷۱۹   ۰۵ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۶

رئیس پلیس فتای البرز خبر داد؛

هک حساب 600 نفر با پیامک جعلی ابلاغیه

سرپرست پلیس فتا استان البرز از انهدام باند حرفه ای کلاهبرداران اینترنتی که با ارسال پیامک ابلاغیه قضائی اقدام به سرقت اطلاعات حساب ۶۰۰ نفر از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ "رسول جلیلیان" در تشریح این پرونده اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده‌ای با موضوع برداشت غیرمجاز مبلغ قابل توجهی از حساب یکی از شهروندان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا البرز قرار گرفت. بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که مالباخته پس از دریافت پیامک جعلی ابلاغیه قضائی وارد لینک ارسال شده از سوی کلاهبرداران شده و اطلاعات حساب آنها از این طریق به سرقت رفته است.

وی افزود: پس از ورود به درگاه جعلی ساخته شده توسط کلاهبرداران بدافزاری وارد تلفن همراه مالباختگان شده و پیامک جعلی قضائی به مخاطبان آنها نیز ارسال می شد. با وجود اینکه متهمان پس از فیشینگ اقدام به پولشویی و جابجایی مکرر وجوه در کارت های اجاره ای می کردند، اما ماموران پلیس فتا پس از چندین روز اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی سه نفر از کلاهبرداران شدند. بلافاصله با هماهنگی قضائی مأموران به مخفیگاه متهمان در شهر قدس اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه هر 3 متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ جلیلیان ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان اطلاعات حساب ۶۰۰ نفر از شهروندان و همچنین اقلام و تجهیزاتی از قبیل تلفن‌همراه و کامپیوتری که کلاهبرداران از طریق آن اقدام به ارسال پیامک جعلی می‌کردند کشف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها