jamejamonline
دانش فناوری کد خبر: ۱۳۳۲۹۶۲   ۲۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۵۷

این روز‌ها که بسیاری از نقاط دنیا همچنان به دلیل شیوع بیماری کرونا، بسیاری از کارمندان برخی از روز‌های هفته از خانه و برخی روز‌ها در محل کار خود کار می‌کنند، گوگل با ایجاد قابلیت جدید در تقویم خود امکان برنامه‌ریزی برای محل کار کردن در طول هفته را تسهیل کرده است.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ورج، گوگل اعلام کرده است که گزینه‌ای جدیدی را به سرویس تقویم خود اضافه می‌کند که محل کارتان در هر یک از روز‌های هفته را نشان می‌دهد. این ویژگی که قرار است از ۳۰ آگوست/ ۸ شهریور برای کاربران در برنامه‌های منتخب «Google Workspace» شروع به کار کند، از طریق منوی تنظیمات تقویم در کنار گزینه‌های فعال کنونی برای ساعت کاری در دسترس خواهد بود. همچنین در نمای تقویم هفتگی در زیر قسمتی که تاریخ‌های هر روز را نشان می‌دهد، نیز قابل دسترسی است. مکان‌های کاری تعریف شده برای این گزینه عبارتند از «دفتر»، «خانه»، «نامشخص» یا «جایی دیگر».

به گفته گوگل، با اضافه شدن این گزینه برنامه‌ریزی برای همکاری شخصی یا برنامه‌ریزی برای محل کار ترکیبی (تناوب دورکاری و کار در دفتر در روز‌های مختلف هفته) آسان‌تر خواهد بود. این قابلیت جدید به دنبال افزایش محبوبیت کار از خانه و ترکیبی به دلیل همه‌گیری شکل گرفته است. افزایش این شیوه کاری موجب شده که هنگام برنامه‌ریزی جلسات حضوری و سایر رویدادها، نه تنها ساعات کار افراد، بلکه مکان آن‌ها را نیز در نظر گرفته شود. ویژگی جدید تقویم گوگل دقیقا در چنین مواردی بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

بر اساس اعلام گوگل ویژگی جدید مکان‌های کار به طور پیش‌فرض خاموش خواهد بود، اما کاربران می‌توانند پس از شروع به کار این ویژگی تا ۱۰ روز دیگر، آن را فعال کنند. این ویژگی در سطوح زیر در دسترس خواهد بود: Google Workspace Business Standard، Business Plus، Enterprise Standard، Enterprise Plus، Education Plus، Nonprofits و G Suite Business. این ویژگی برای کاربران G Suite Basic و همچنین کاربران برنامه‌های Google Workspace Essentials، Business Starter، Enterprise Essentials و Education Fundamentals در دسترس نخواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها