jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۲۵۴   ۱۴ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۳:۰۶

ابتلا به کرونا در حین سفر یک فاجعه نیست، می‌توانیم با رعایت برخی تدابیر این مرحله را با کمترین مشکل سپری کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین، بیش از یک سال از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا که تغییرات عمده‌ای را در بخش های زیادی از زندگی ما ایجاد کرده، می‌گذرد.

کشورهای سراسر جهان همچنان در واکنش به شیوع ویروس و بحران‌های ناشی از آن با مشکل روبرو هستند.

از زمانی که واکسن ضد ویروس کووید تهیه و در دسترس قرار گرفت، کشورهای بیشتری مرزهای خود را باز کردند. افرادی که دلتنگ سفر شده‌اند بالاخره می‌توانند راهی جاده شوند.

گرچه مسافرت در دوران همه‌گیری هنوز خطراتی دارد، اما کمی ایمن‌تر به نظر می رسد.با گذشت ماه‌ها از شرایط کرونایی در شهرها، برخی از مردم می‌خواهند از خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند بیرون بزنند، برخی دیگر به شدت مایل به ملاقات حضوری با اعضای خانواده و نزدیکان خود هستند.

سایر افرادی که نیاز به استراحت و بهبود سلامت روان خود دارند، به مکانی با آب و هوای متفاوت رفته یا برای کار و فعالیت جدید دست بکار می‌شون. هر دلیلی که باشد، مردم در حال سفر هستند و صنعت گردشگری تا حدودی در حال بازگشت به جایگاه سابق خود است.

اگر تست کرونای ما مثبت شد چه کنیم؟

افراد واکسینه‌ شده به دلیل محافظت توسط آنتی بادی‌ ها احساس امنیت می‌کنند. اما این افراد همچنان ممکن است به COVID-19 مبتلا شوند، حتی پس از دریافت دو دوز کامل واکسن.

اگر افراد ماسک نزنند یا دستان خود را به درستی نشویند، ضدعفونی نکرده و فاصله فیزیکی را رعایت نکنند، وضعیت بسیار خطرناک خواهد بود.

انجام این اقدامات فقط در مورد پیشگیری از بیماری نیست، حتی فقط در مورد جلوگیری از گسترش و شیوع هرچه بیشتر نیز نیست. بلکه ممکن است تفاوت بین بازگشت یا عدم بازگشت شما به خانه باشد!

در حال حاضر اکثر کشورها برای ورود مجدد ساکنان و بازدیدکنندگان به یک زنجیره از تست‌های منفی (PCR) یا آزمایش سریع آنتی‌ژن نیاز دارند حتی اگر شما یک فرد مبتلا و بدون علامت باشید، در صورت مثبت بودن تست کووید 19، به احتمال زیاد نمی توانید به کشور خود بازگردید.

این می تواند منجر به لغو یا تغییر هزینه پرواز شما، روزهای اضافی هتل، افزایش هزینه های غذا و سایر لوازم و از دست دادن روزهای کاری شود. رعایت احتیاط و ادامه پیروی از پروتکل‌های بهداشتی و محافظتی علیه COVID-19 هزینه کمتری دارد.

نحوه مدیریت بیماری در مسافرت

اگر پیش از سفر آزمایش COVID-19 شما مثبت شد یا دریافتید که در سفر در معرض ابتلا به این ویروس قرار گرفته اید، مهم است که مسئولیت پذیر بوده و برای جلوگیری از انتشار آن هر کاری که ممکن است انجام دهید.

باید سریع اقدام کنید تا از وقوع این رویداد مشابه برای دیگران جلوگیری کرده و هزینه‌های اضافی خود را کاهش دهید. نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا زودتر به برنامه های سفر خود بازگردید.

محاسبه کنید: در صورت مثبت بودن آزمایش، ممکن است بر اساس زمان آزمایش‌های قبلی و فعالیت‌های اخیر خود بفهمید چه زمانی به ویروس مبتلا شده اید.

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) ، افراد بدون علامت می توانند ۱۰ روز پس از مثبت شدن آزمایش، از قرنطینه خارج شوند.

بلیط دیگری تهیه کنید: می‌توانید پرواز برگشت خود را بر اساس بهترین برآورد خود در مورد زمان ابتلا به ویروس و زمان منفی بودن آزمایش مجدداً برنامه ریزی کنید. معمولاً بهتر است این کار را به صورت تلفنی انجام دهید؛ در چنین شرایطی یک نماینده می تواند در اختلاف کرایه و تغییر هزینه ها به شما کمک کند.

محل اقامت خود را تا دو هفته رزرو کرده و منتظر باشید تا پس از گذشت این مدت زمان، بار دیگر ازمایش داده و در صورت منفی بودن، به خانه خود بازگردید و یا سفر خود را آغاز کنید.

منبع: بهداشت‌ نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها