jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۵۲۱   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۱:۳۲

یکی از داروهایی که برای درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد به دارویی جادویی تعبیر شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، داروی «استروئید دگزامتازون» به طور فزاینده ای برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز می شود تا از نیاز آنها به درمان در بیمارستان جلوگیری شود.

بر اساس گزارش ها این دارو از پیشروی بیماری جلوگیری می کند.

این استروئید ، که میزان آسیب در ریه ها را کاهش می دهد  بیشتر در بیمارستان استفاده می شود و نیاز بیماران به دستگاه های تنفسی را کاهش می دهد.

یک مطالعه که توسط سرویس خدمات بهداشتی انگلستان در اوایل سال جاری انجام شده تخمین زد که این استروئید حداقل 22 هزار نفر را در بریتانیا و یک میلیون نفر را در سراسر جهان نجات داده است.

یکی از پزشکان عمومی سرویس خدمات بهداشتی انگلیس گفت:  این نجات زندگی است. این دارو کار می کند و منطقی است که آن را به افراد بیشتری بدهید تا از شکل گیری بیماری شدید در آنها جلوگیری شود.

برخی دیگر داروی دگزامتازون را یک پیروزی بزرگ در برابر بیماری کرونا قلمداد می کنند.

این مطالب پس از آن بیان شد که یک مطالعه در دانشگاه آکسفورد بر روی بیش از 2 هزار بیمار مبتلا به کرونا به مدت 10 روز مورد بررسی قرار گرفت. برای این بیماران یک دوره مصرف داروی دگزامتازون تجویز شده بود.

برای بیمارانی که به اندازه کافی بیمار بودند و نیاز به اکسیژن داشتند  خطر مرگ یک پنجم کاهش یافت و برای بیمارانی که به طور جدی از دستگاه های تنفسی مکانیکی استفاده می کردند  خطر مرگ بیش از یک سوم کاهش یافت.

استفاده از دگزامتازون برای بیمارانی که به اکسیژن احتیاج دارند نیز مرسوم است.

البته دگزامتازون در انگلیس فعلا برای بیمارانی که در خانه هستند و نیازی به بستری شدن ندارند تجویز نمی شود اما توصیه ها بر این است که این دارو به خانه ها هم برسد.

این دارو برای بیماران کرونایی جادویی است؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها