jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۳۲۴۷۵۵   ۱۴ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۳

دو مسابقه جذاب با هدیه هایی ویژه، خبر خوش تابستان امسال رادیو سلامت برای مخاطبانش خواهد بود.

مسابقه "کرونایی ها" و مسابقه "تولید پادکست" با محتوای سلامت دو بخش جذاب و پرمخاطبی است که به جدول پخش برنامه های رادیو سلامت در تابستان 1400 اضافه خواهد شد و البته جایزه های ویژه این دو مسابقه هم متفاوت تر بزرگتر و هیجان انگیزتر از قبل خواهد بود. 
دو مسابقه جدید تابستانی همراه با هدای ویژه رادیو سلامتبه گزارش جام جم آنلاین، دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر شبکه رادیویی سلامت در خصوص برنامه های تابستانی شبکه سلامت می گوید: رادیو سلامت همچون سالهای گذشته با توجه به مهمترین اولویت های حوزه سلامت برنامه های متنوعی را برای مخاطبان تدارک دیده است. یکی از مهمترین  نیازهای امروز جامعه امید بخشی و تزریق نشاط است و رسانه می تواند در این مهم نقش بسزایی داشته باشد. با این رویکرد برنامه صبحگاهی رادیو سلامت با "به زندگی سلام کن" از ساعت 6 بامداد با ریتمی شاد و با محتوایی سالم، سازنده و امید بخش آغاز گر برنامه های رادیو سلامت خواهد بود.

وی ادامه می دهد: در بخش های دیگر هم سایر برنامه های کمربندی شبکه همین رسالت را دنبال می کنند. برنامه "خونه زندگی" که نمایشی از یک خانواده سالم با سبک زندگی ایرانی اسلامی است، هر روز از ساعت 10:20 تقدیم شنوندگان می شود و با بیانی ساده اطلاعات مختلف سلامت محور و مورد نیاز یک خانواده ایرانی را دراختیار شنوندگان قرار می دهد.

مدیر رادیو سلامت با تاکید بر اینکه "با هم حرف بزنیم" عنوان برنامه دیگری است که از گروه سلامت روان رادیو سلامت برای مخاطبان فرهیخته این شبکه تخصصی تدارک دیده شده است، توضیح می دهد: موضوعاتی چون بهداشت روان، تاب آوری، مسئولیت پذیری، شاد زیستن، سبک زندگی سالم و... سوژه های این برنامه اند تا با مخاطبان حرف بزند. مخاطبان رادیو سلامت پس از یک نیم روز پر مشغله می توانند شنونده مجله شاد عصرگاهی "عصرتون سلامت" باشند. مجله ای که رویکرد آن بیشتر سرگرمی -آموزشی است و در قالب های مختلف نمایش ، طنز، موسیقی و گفتگو لحظاتی شاد و آرام را برای مخاطبان در نظر گرفته است. عصر تون سلامت از دو گروه سلامت جسم و تندرستی و خانواده تقدیم شنوندگان می شود.

دکتر اعتمادسعید عنوان می کند: دو برنامه "نیشتر" و "نیشگون" مجموعه های طنز رادیو سلامت هستند که با نگاهی تیزبینانه و با زبانی شیوا و به کمک طنازی بازیگران مجموعه به طرح مسائل روز در حوزه سلامت اجتماعی می پردازد. نیشتر و نیشگون پنجشنبه ها و جمعه های تابستان 1400 مهمان مخاطبان رادیو سلامت خواهند بود.

به گفته دکتر اعتمادسعید همانطور که می دانید عالم گیری کرونا یکی از دغدغه ها و شاید بزرگترین دغدغه امروز نظام سلامت باشد و از آنجا که شبکه سلامت یک شبکه ی تخصصی است، بنابرین پرداختن به این مهم از اصلی ترین اولویت ها در تابستان 1400 است.

وی می افزاید: دو بخش کمربندی برنامه پاسخگو صبحها ساعت 8:15 تا 9 و عصرها ساعت 15:15 تا 16 به پاسخگویی سوالات شنوندگان در مورد بیماری کرونا اختصاص داده شده است و در کنار این پاسخگویی آخرین اخبار، شیوه نامه ها، دستور المعل ها و آمار کشوری و جهانی در مورد بیماری، شیوع آن، سویه های جدید و واکسیناسیون به اطلاع شنوندگان می رسد. سبد تغذیه خانوار های ایرانی هم در تابستان 1400 از نگاه برنامه سازان رادیو سلامت دور نمانده و دو برنامه "غذا سلامت" و "سفره ایرانی" از گروه تغذیه رادیو سلامت به موضوع مهم تغذیه، ارزش مواد غذایی، خورکی ها و نوشیدنی های تابستانی می پردازند و البته در تهیه این برنامه ها نیازهای همه گروههای سنی، تغذیه مناسب فصل با توجه به شرایط اقتصادی و سبک زندگی عموم جامعه در نظر گرفته شده است و برای آنکه از شر اضافه وزن و چاقی هم در امان بمانیم کلینیک چاقی در خدمت شنوندگان فهیم رادیو سلامت خواهد بود و با دستورهای کاربردی و رژیم درمانی سعی در رفع چاقی، این معضل بزرگ دنیای امروز خواهد داشت.

مدیر رادیو سلامت ادامه می کند: خیلی از گروههای جامعه به دلایل مختلف از جمله شرایط کاری یا خدای نکرده بیماری و مسائل دیگر جزو  شب بیداران هستند و رادیو سلامت در تابستان 1400 با برنامه "پشت پلک صبح" در این شب زنده داری ها مخاطبانش را همراهی خواهد کرد. پشت پلک صبح، مجله ای شاد با محتوای سرگرمی، علمی و آموزشی است که با کمک موسیقی های زیبای شبانگاهی، خنکای شبهای تابستان را برای شنوندگان عزیز رادیو سلامت دلچسب ترخواهد کرد. همچنین مسابقه "کرونایی ها" و مسابقه "تولید پادکست" با محتوای سلامت دو بخش جذاب و پرمخاطبی است که به جدول پخش برنامه های رادیو سلامت در تابستان 1400 اضافه خواهد شد.

وی در پایان تاکید می کند: همه سعی من، مدیران گروهها و سایر همکاران پرتلاشم در شبکه رادیویی سلامت کمک به ارتقای سواد سلامت، امید بخشی و نشاط آفرینی و پاسخگویی به مخاطبان فهیم این شبکه است و امیدوارم که با همراهی مستمر مخاطبان به اهداف دست پیدا کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها