jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۷۹۱   ۰۳ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۹

جسد "جان مکافی" پدید آورنده نرم افزار آنتی‌ ویروس مک آفی در یک زندان اسپانیا کشف شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جان مک‌آفی، خالق آنتی‌ویروس مک‌آفی و یکی از جنجالی‌ترین افراد حوزه ارز‌های دیجیتال خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.

جان مک آفی، کارآفرین و خالق آنتی ویروس، در ۷۵ سالگی درگذشت. بر اساس گفته نشریات اسپانیایی زبان El Mundo و El Pais، پلیس جسد مک آفی را در سلولش در زندان بارسلونا که منتظر حکم استرداد به ایالات متحده بود، پیدا کرد.

سخنگوی وزارت دادگستری کاتالونیا مرگ او را تائید کرد. مقامات معتقدند وی خودکشی کرده است. علت مرگ به طور رسمی هنوز مشخص نشده، اما وکیل جان مک آفی در گفتگویی با رویترز اعلام کرد که مک آفی، دیروز چهارشنبه و در پی حکم استردادش به دادگاه عالی اسپانیا، در یکی از سلول‌های زندانی در این کشور خودش را حلق آویز و به زندگی اش پایان داد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر