jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۳۲۲۶۱۴   ۰۲ تير ۱۴۰۰  |  ۲۳:۲۱

زن و مرد برای زندگی با هم نیاز به فهم برخی نکات، شناخت تفاوت‌ها و آموختن چگونگی برقراری ارتباط دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افسانه صمدزاده روانشناس و استاد دانشگاه درباره گذشت کردن زوجین گفت: وقتی زوجین پا به پای هم پیش می‌روند، هر کدام باید از یک سری چیز‌ها بگذرند تا با سبک طرف مقابلشان جور شود به جای این که یک نفر مجبور شود در مورد همه چیز از خود گذشتگی نشان دهد. فداکاری‌ها و گذشت‌های هر دو باعث هماهنگی و تعادل در زندگی مشترک می‌شود.

وی ادامه داد: برای تغییر دادن شریک زندگیتان، شما نیز باید قدمی بردارید و تغییراتی در خود ایفا کنید. البته طرفین باید بدانند این تغییرات، تحمیل یا اجبار نیست و زوجین به منظور تقویت رابطه شان دست به تغییرات می‌زنند.

این روانشناس افزود: صحبت کردن بهترین راه برای مشخص کردن توقعات و محدودیت‌ها است. همچنین می‌توان با صحبت، رفتار‌های بد و ناخوشایندی که عادی شده اند را مطرح کرد و در راستای حل آن قدم برداشت. همسران باید در کنار یکدیگر پیش روند تا هر دو به چیز‌های مطلوب برسند.

وی درباره داشتن یک رابطه سالم و درست، خاطر نشان کرد: باور‌های هر فرد شخصیت او را می‌سازد و به سادگی قابل تغییر نیست. برای داشتن یک رابطه سالم شما باید به تفاوت‌های فردی همسرتان احترام بگذارید و آن‌ها را بپذیرید. با منطق، صبر و حوصله در یک زمان مناسب و با لحنی دوستانه و با محبت، با همسرتان صحبت کنید و دلیل خود را برای مخالفت یا موافقت با او عنوان کنید.

این روانشناس ادامه داد: توجه همسرتان را به موارد جدید جلب کنید و برایش تازگی داشته باشید، حتی اگر تغییر در ظاهر خودتان باشد. البته مشروط بر این که به خودتان آسیبی وارد نکنید.

صمدزاده گفت: خودتان را مشغول یادگیری و آموزش کنید تا زمان کمتری برای جر و بحث پیدا کنید. از تفاوت ها، برای نزدیک‌تر شدن به یکدیگراستفاده کنید. دو نفر نمی‌توانند کاملا در همه چیز شبیه به یکدیگرباشند و همین تفاوت‌ها است که رابطه را جالب‌تر می‌کند. هم چنین اگر طرفین سر مسائلی توافق و از خودگذشتگی نشان دهند وهدف بهتر شدن رابطه باشد نتیجه جز شادتر شدن زندگی و قوی شدن رابطه تان نخواهد داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر