jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۲۴۷۰   ۰۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۲

یک زن هنگ کنگی موفق شد سریع ترین زمان صعود به اورست را در میان تمام زنان کوهنوردی که به این قله صعود کرده اند برای خود ثبت کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز ، «تسانگ یین هونگ» 44 ساله و اهل هنگ کنگ در 25 ساعت و 50 دقیقه کوه به قله کوه اورست رسید و به این ترتیب سریع ترین زمان ممکن را در میان تمام کوهنوردان زن برای خود ثبت کرد.

نکته بسیار مهم این است که او فعلا اجازه بازگشت به کشورش را ندارد چرا که به دلیل نرخ افزایشی ابتلا به کرونا در نپال نه او و نه هیچ کوهنورد دیگری حق خروج از کشور را ندارند.

او صعود به قله اورست را عالی اما مجبور به ماندن در نپال را ناامیدکننده توصیف کرده است.

محدودیت سفر پس از شروع فصل کوهنوردی و شیوع تازه در نپال اعمال شد.

کوهنوردان کشورهای دیگر قبلاً با پروازهای چارتر به کشورهای خود برگشته اند اما تعدادی از کوهنوردان هنوز در نپال باقی مانده اند.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها