jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۲۱۲۱   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۴۸

تیم ملی باوجود 5 باخت متوالی همچنان مورد توجه رسانه‌هاست

والیبال ایران بهتر از این می‌شود

 برخی کارشناسان والیبال معتقدند نتایج تیم‌ملی ایران همیشه یک نمودار مشخص دارد. این نمودار را هر سال روی نمودار سال قبل بگذارید انگار از روی هم کشیده شده‌اند. فقط ممکن است نوک نتیجه‌گیری نمودار کمی بالا و پایین‌تر از دوره قبل یا دوره بعد باشد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ،  منظور آنها این است که تیم‌ملی ایران معمولا قابل پیش‌بینی ظاهر می‌شود. اما واقعا 5 شکست پیاپی به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نبود و تعریف جدیدی از نمودار برای تیم‌ملی ارائه کرد.

نکته جالب این است که با وجود نتایج بد اخیر تیم‌ملی والیبال ایران، هنوز رسانه‌های مختلف جهان از شاگردان آلکنو و به خصوص سعید معروف تعریف و تمجید می‌کنند. مطلب پیش رو بخشی از نظرات و مطالب رسانه‌های جهان درباره والیبال ایران را بازگو می‌کند.

معروفِ معروف

مهم نیست سعید معروف در ترکیب تیم‌ملی ایران باشد یا خیر. حتی مهم هم نیست وقتی داخل زمین است می‌درخشد یا خیر. مهم این است که هر زمانی چشم گزارشگر والیبال ایتالیا به او می‌خورد، می‌گوید: «معروف را نگاه کنید. او یکی از اسطوره‌های بزرگی است که هنوز والیبال بازی می‌کند. او ستاره بزرگی است. ایرانی‌ها خوشحالند که او را دارند.»

خستگی‌ناپذیران

تیم‌ملی والیبال ایران چند باخت پشت سر هم متحمل شد. اما وب سایت CEV هنوز از تیم‌ملی ایران تعریف می‌کند، انگار که اصلا صدرنشین لیگ ملت‌های والیبال تیمی نیست جز ایران. به هر حال این وب‌سایت بیش از اندازه به شاگردان آلکنو لطف و مرحمت دارد، طوری که می‌نویسد: «ایران خستگی‌ناپذیر است. هر زمان اراده کنند بزرگان را به دردسر می‌اندازند. »

خسته اند، خسته

CEV ایران را خستگی‌ناپذیر می‌داند اما وب‌سایت «والی‌وود» نظری برعکس دارد. این وب‌سایت در گزارشی نوشت: «تیم‌ملی والیبال ایران بسیار خسته به نظر می‌رسد. در نگاه دیگر این تیم در دیدارهای اخیر خود بسیار سردرگم بود. انگار که چیزی کم است. اما تیم ایران احتمالا در هفته پیش رو آماده‌تر خواهد بود.»

ضعف‌ها را بپوشان

«والی کانتری» هم دیگر وب‌سایت مختص والیبال در جهان ورزش است. در گزارش آنها آمده: «نکته واضح این است که آلکنو نتوانسته ضعف‌های تیمش را بپوشاند. تیم به سرعت آسیب می‌بیند و در جبران امتیاز، ناتوان است. این تیم می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد به این شرط که ضعف‌های تیم را به خوبی بپوشاند.»

ایران، افت کامل

سایت والیبال برزیل نیز در توصیف حال و روز شاگردان آلکنو در این دوره از لیگ ملت‌ها نوشته: «تیم ایران وارد دوره افت کامل شده است. تیم آلکنو بسیار خسته است و انگیزه و قدرت این تیم را شاید در بازی‌های بعدی ببینیم.»

ضربه سنگین بدون امیر

وب‌سایت اسپورتینگ نیوز هم از امیر غفور ستایش می‌کند، یعنی بازیکنی که در دیدارهای قبلی تیم‌ملی ایران به دلیل مصدومیت اصلا در ترکیب حضور نداشت. اسپورتینگ نیوز نوشت: «غفور بازیکنی بی‌نظیر است اما ایران بابت غیبت او و ستاره دیگرش سعید معروف هر بار ضربه‌ای سنگین می‌خورد. بدون غفور همه چیز به ضرر ایران تمام می‌شود.»

هیلدا حسینی خواه - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها