jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۹۵۶   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

یکی از داغ ترین بحث های موجود در جهان کرونایی این است فردی که مبتلا به کرونا شده و سپس بهبودیافته دوباره مبتلا می شود یا خیر؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، این پاسخ تا حد زیادی به این ارتباط دارد که یک فرد چه مدت زمان از بهبودی خود از بیماری کرونا را سپری کرده باشد.

مطالعات جدید در این رابطه روی افرادی تمرکز کرده که به شدیدترین طیف کرونا مبتلا شده و سپس بهبودیافته اند. تعدادی از این بیماران حتی تا مرگ هم پیش رفته اند. اکنون یافته های جدید نشان می دهد کمتر از یک درصد افرادی که قبلا به طیف شدید بیماری مبتلا شده اند دوباره مبتلا می شوند.

برای این تحقیق 9 هزار فرد مورد بررسی قرار گرفتند. این 9 هزار فرد سابقه ابتلای شدید به کرونا را داشتند و در پایان مشخص شد که فقط 0.7 درصد از کل این نفرات دوباره کرونا گرفته بودند.

از این 9 هزار بیمار 63 نفر مجددا بیمار شدند و دو نفر نیز در پی ابتلای دوم جان خود را از دست دادند.

نکته مهم این است که افراد غیرسفید احتمال بیشتری دارد که دو بار به کرونا مبتلا شوند و دلیل و ماهیت این اتفاق هنوز مشخص نیست.

محققان می گویند احتمال دوباره به کرونا برای افرادی که قبلا بیمار بودند وجود دارد به خصوص اگر فرد در معرض ابتلا به ویروس دلتای هندی قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش