jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۶۱۳   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۲۹

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (جمعه) اعلام کرد که عملیات شلیک موشک به اهداف نظامی پیش از انجام در استان نینوا واقع در شمال کشور خنثی شد.

به گزارش جام جم آنلاین، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق با انتشار بیانیه ای در این باره توضیح داد که ۵ فروند موشک «گراد» با سامانه های پرتابگر پیش از شلیک و هدف گیری در غرب استان نینوا شناسایی و توفیف شد.

بیانیه نوشته است که شناسایی و کشف این موشک ها در پی پیگیری های میدانی، تشدید پایش و کوشش های نیروهای امنیتی در لشکر ۱۵ فرماندهی عملیات نینوا انجام شد.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق ادامه داده است که این ۵ فروند موشک به همراه پرتابگرهای آنها که روی یک دستگاه خودرو باری نصب و سوار شده بود، شب گذشته در منطقه «العلکانه» در استان نینوا شناسایی و سپس توقیف شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این عملیات ناکام را بر عهده نگرفته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر