معاون دادگستری کل استان کرمان خبر داد:

جلب همکاری 25 سمن فعال در حوزه محیط زیست

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته 300 سمن در این استان شناسایی شده است گفت: از این تعداد 25 سمن در حوزه حفاظت از محیط زیست فعالیت دارند
کد خبر: ۱۳۲۰۹۶۶
به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ سید مهدی قویدل، در جمع مسئولان سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست افزود: مجمع نهادهای مردمی در 12 حوزه تشکیل شده است که یکی از این موارد، مربوط به محیط زیست است و در آینده نزدیک کارگروه حفظ محیط زیست در معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمان فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: در پایان سال 98 دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دستگاه قضایی از سوی آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضاییه صادر شده است که در این دستورالعمل توجه ویژه ای به مشارکت مردم و نهادهای مردمی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جرایم و از جمله در حوزه زیست محیطی شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تصریح کرد: دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دستگاه قضایی، بسیار جامع و در راستای سند تحول دستگاه قضایی است تا دستگاه های متولی با ظرفیت نهادهای مردمی اقدامات مناسبی را در پیشگیری از وقوع جرم انجام دهند.

قویدل،به بازدید انجام شده از سوی کارگروه حفظ محیط زیست معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمان از مناطق حاشیه ای شهر و کوره های واقع در این منطقه اشاره و عنوان کرد: سامانه سجام به منظور دریافت گزارشات مردمی در تمامی ابعاد و پیشنهادات مربوطه طراحی و فعال شده است که تاکنون 76 گزارش مربوط به محیط زیست و منابع طبیعی به این سامانه اعلام شده است.

وی یادآور شد: از مجموع گزارشات مربوط به حفظ محیط زیست درسامانه سجام، 45 مورد به دادستان های مربوطه و 9 مورد به مدیرکل محیط زیست ارجاع داده شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تصریح کرد: تقاضا داریم نهادهای مردمی از ظرفیت سامانه سجام به نحو مطلوب استفاده کرده و گزارشات و درخواست های مربوطه را منتقل کنند
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها