jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۰۱۰۴   ۲۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۸

این دوره از مرحله گروهی جام ملت های اروپا بازی های دیدنی زیادی دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ،‌ با این که می‌گویند فوتبال کاملا غیر قابل پیش‌بینی است و در هر بازی می‌تواند نتایج دور از انتظاری رقم بخورد، اما برخی بازی‌ها صرفنظر از موقعیت تیم‌ها، جذابیت‌های مخصوص به خودش را دارد. در کنار جاذبه اصلی مسابقات امسال یورو که بازی‌ها در 11شهر مختلف اروپا برگزار می‌شود، دیدن بعضی از بازی‌ها جذابیت دو چندانی دارد که در ادامه به تعدادی از آنها در مرحله گروهی اشاره می‌شود:

 ایتالیا - ترکیه

همیشه بازی‌های افتتاحیه یک جام، جذابیت مخصوص به خودش را دارد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده در اولین بازی امسال یورو، ترکیه باید در رم به مصاف ایتالیا برود. 21 سال از آخرین تقابل این دو تیم در این بازی‌ها می‌گذرد که ایتالیا در یورو 2000 توانست در بازی دوم مرحله گروهی، ترکیه را 2 بر یک شکست دهد. در این میان، دو آمار هواداران ترکیه را نگران کرده است: اول این‌که آنها در 10 تقابل اخیر خود با آتزوری، همیشه شکست خورده‌اند. دومی هم این‌که ترکیه در تمام چهار یورو قبلی در بازی ابتدایی، نتیجه را واگذار کرده است.
 انگلیس - اسکاتلند
آخرین باری که انگلیس میزبان بازی‌های یورو بود یعنی در سال 1996، سه شیرها در دومین بازی خود مقابل اسکاتلند قرار گرفتند و با دو گل آلن شیرر و پل گاسکوئین پیروز شدند. از آن زمان به بعد، اسکاتلند دیگر نتوانست جواز حضور در بازی‌های یورو را به دست آورد. یکی از نکات این بازی این است که تاکنون انگلیس و اسکاتلند 114 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند و از این حیث در بازی‌های بین‌المللی رکورددار هستند. در این میان، سهم انگلیسی‌ها 48 و سهم اسکاتلندی‌ها 41 پیروزی بوده است.

 اسپانیا - لهستان

روبرت لواندوفسکی در یورو 2012 در اولین بازی جام، اولین گل خود در بازی‌های یورو را به ثمر رساند. او حالا وارد سومین یورو خودش می‌شود و خوب می‌داند که انتظارات از او چقدر بالا است. البته مهاجم و کاپیتان لهستان، خاطره خوبی از آخرین تقابلش با لاروخا ندارد زیرا در سال 2010 در مایورکا و در یک بازی دوستانه با نتیجه 6 بر صفر به این تیم باختند. همان اسپانیا قهرمان جام‌جهانی آفریقای جنوبی شد. نکته جالب این است که این دو تیم فقط دو بار به صورت رسمی مقابل هم قرار گرفته‌اند که آن هم در سال 1959 بود که اسپانیا هر دو بازی را با پیروزی تمام کرد.

 پرتغال - فرانسه

اگر بخواهیم در شکل و شمایل بین‌المللی بازی سوپرکاپ را تعریف کنیم، می‌توان بازی قهرمان یورو و قهرمان جام‌جهانی را در این مقوله قرار داد. حالا بازی پرتغال و فرانسه در گروه F را می‌توان اینطور تعریف کرد. پرتغال با شکست دادن همین فرانسه در یورو 2016 به قهرمانی اروپا رسید و دو سال بعد نوبت شاگردان دیده دشان بود که به قهرمانی در جام‌جهانی برسند. این دومین بار است که قهرمان اروپا و جهان مقابل هم قرار می‌گیرند. در یورو 92 هلند به عنوان قهرمان یورو توانست در بازی‌های گروهی آلمان ( قهرمانی جام جهانی 90 ) را شکست دهد. وجود کلی ستاره در هر دو تیم باعث شده خیلی‌ها از همان حالا برای آن بازی لحظه‌ شماری کنند. البته بدون شک بیشتر نگاه‌ها در آن بازی به کریس رونالدو و کیلیان امباپه است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها