jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۹۳۹۷   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۰

رئیس مرکز تحقیقات کنترل دخانیات با اشاره به عوارض دخانیات بر سلامت افراد، گفت: سیر بهبودی افراد مبتلا به کرونا که سیگاری هستند، طولانی تر است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، غلامرضا حیدری، گفتگو با مهر افزود: میزان روزهای بستری بیماران کرونایی که سیگاری هستند، بیشتر است. همچنین، تعداد داروهای مصرفی این افراد بیش از سایر بیماران است.

وی به باورهای غلط در بین افراد دخانی اشاره کرد و گفت: در اوایل اپیدمی کرونا شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه افراد سیگاری یا معتادان به مواد مخدر، کرونا نمی‌گیرند. در حالی که مستندات علمی در سراسر دنیا، چنین شایعاتی را تکذیب کرد.

رئیس مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اپیدمی کرونا را فرصتی مناسب برای ترک دخانیات دانست و افزود: در واقع هر زمانی برای اقدام به ترک دخانیات خوب است و هر چه زودتر ترک این عادت غیر بهداشتی اتفاق بیفتد، سلامتی بیشتری برای فرد حاصل می‌شود.

وی با عنوان این مطلب که شدت عوارض و مرگ و میر ناشی از ویروس کووید ۱۹ در افراد سیگاری بالاتر است، گفت: اقدام به ترک دخانیات در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند احتمال بروز و شدت بیماری کرونا در افراد دخانی را کاهش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر