jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۷۴۶   ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۲۱

نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌المللی:

گفتگوهای برجامی صریح و مفید با طرف آمریکایی داشتیم

نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌المللی اعلام کرد که گفتگوهای امروز هیأت‌های آمریکایی و روسی در وین پیرامون احیای برجام مفید و صریح بود.

به گزارش جام جم آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی امروز یکشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که با هیأت آمریکایی در وین دیدار کرده است.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این باره نوشت: امروز با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کردم. ما و اعضای تیم‌مان مذاکرات مفید و صریحی درباره موضوعات اصلی مرتبط با گفتگوهای وین برای از سرگیری اجرای برجام داشتیم.

این در حالیست که رابرت مالی به عنوان نماینده آمریکا برای شرکت در مذاکرات برجامی با گروه ۱+۴ در وین به سر می برد؛ اما به صورت مستقیم در مذاکرات کشورهای باقیمانده در برجام حضور ندارد.

«میخائیل اولیانوف» دیروز شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرده بود که مذاکرات وین آخر این هفته (به وقت محلی) نیز ادامه دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در این باره گفته بود: تا اینجا همه چیز خوب است؛ اما کار آسانی نیست. کار در مورد احیای برجام از جمله در این آخر هفته (به وقت محلی) ادامه دارد. مذاکرات وین در موقعیت‌های غیررسمی متعددی انجام می‌شود و کارگروهایی نیز درباره مباحثی ازجمله رفع تحریم‌ها، مسائل هسته‌ای و اقدامات عملیِ احیای برجام به بحث می‌پردازند. روند تهیه پیش‌نویس در حال انجام است. در صورت نیاز می‌توان کمیسیونی مشترک برای این مسئله نیز ترتیب داد.

توافق موقت و ۳ ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز ۳۱ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت‌های مهم هسته‌ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، مقام‌های ایران بر اساس ضرب‌الاجل تعیین کرده، دسترسی بازرسان را به سایت‌های مهم هسته‌ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین‌های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

پیشتر نیز اولیانوف گفته بود به احتمال زیاد تفاهمی که در ماه میلادی فوریه (میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) حاصل شد؛ از شانس خوبی برای تمدید شدن برخوردار است.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم می‌گوید در صورت عدم توافق در وین، به طور مستقیم با ایران وارد مذاکره می‌شود تا از تمدید بازرسی‌ها اطمینان حاصل کند.

چهارمین دور از مذاکرات احیای برجام از جمعه گذشته در وین آغاز شد با این حال به دلیل عدم تفاهم کافی در باب لغو تحریم‌ های آمریکا، با پیشرفت اندکی همراه بوده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر