jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۱۳۱۵۶۲۱   ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۶

صف‌های طولانی مقابل جایگاه‌های سوخت

بسیاری از پمپ بنزین‌های آمریکا هنوز بنزین ندارند

با وجود بازگشایی خط‌ لوله کولونیال آمریکا پس از بسته شدن آن به علت یک حمله سایبری، هنوز پمپ بنزین‌های زیادی در آمریکا بنزین ندارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، با وجود بازگشایی خط‌لوله کولونیال آمریکا پس از بسته شدن آن به علت یک حمله سایبری، هنوز پمپ بنزین‌های زیادی در آمریکا بنزین ندارند.

در حال حاضر خط‌لوله کولونیال در هر ساعت میلیون‌ها گالن سوخت را انتقال می‌دهد اما هنوز در تعداد زیادی از ایالت‌های آمریکا کمبود سوخت وجود دارد.

یک حمله سایبری باعث شد این خط‌لوله ۵٫۵۰۰ مایلی از روز جمعه ۷ می (۱۷ اردیبهشت) تعطیل شود و برخی ایالت‌های آمریکا را با کمبود شدید سوخت روبرو کند. مردم این ایالت‌ها با وحشت به خرید بیشتر بنزین رو آوردند.

یکی از مقامات آمریکا که درخواست کرد نامی از او برده نشود به خبرنگاران گفت که کولونیال برای بازگشایی این خط لوله ۵ میلیون دلار به هکرها پول داده است.

طبق آمار تا شب شنبه ۸۰ درصد از پمپ‌بنزین‌های واشنگتن بدون بنزین بودند. در کارولینای شمالی ۶۳ درصد جایگاه‌های سوخت بنزین نداشتند، در ایالت‌های جورجیا و کارولینای جنوبی بیش از ۴۰ درصد بدون بنزین بودند و این رقم در ایالت ویرجینیا به ۳۸ درصد می‌رسید.

خط لوله کولونیال نیمی از عرضه سوخت کل ساحل شرقی آمریکا شامل بنزین، سوخت دیزل، و نفت سفید را تأمین می‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها