jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۳۱۴۴۵۸   ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۰

بی‌ میلی‌ پردیس‌ های سینمایی به بازگشایی

فعالیت سینماها از امروز مجاز است

سینماهای شهرهای قرمز و نارنجی از امروز ـ شنبه ۱۸ اردیبهشت ـ مجاز به ادامه فعالیت هستند. با این حال برخی پردیس‌ های سینمایی تمایلی به بازگشایی ندارند.

به گزارش جام جم آنلاین، سالن‌ های سینما در شهرهای نارنجی و قرمز از جمله تهران و کرج که از روز دوشنبه ۹ فروردین تعطیل شده بودند، پس از وقفه‌ای ۴۰ روزه از امروز دوباره مجاز به ادامه فعالیت هستند، با این حال برخی پردیس‌ های سینمایی تمایلی به بازگشایی ندارند، چرا که با توجه به تعداد اندک مخاطبان، فعالیت در این شرایط برای آن‌ها به صرفه نیست. هر چند که امتیازاتی از سوی وزارت ارشاد برای سالن‌دارها در نظر گرفته شده است.

این تصمیم بر اساس مصوبات روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده است که طی آن مشاغل گروه‌ های یک و دو در وضعیت قرمز کرونا هم می‌توانند فعالیت داشته باشند. سینماها هم جزء گروه شغلی دوم هستند و بنابراین منعی برای ادامه فعالیت ندارند.

این در حالی است که سینماهای کشور از ابتدای شیوع ویروس کرونا الزامی بر باز بودن نداشتند و در صورت تمایل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند به نمایش فیلم‌ها بپردازند.

در حال حاضر اکران فیلم‌های جدید به مناسبت عیدفطر بعید به نظر می‌رسد، چرا که فیلم‌های اکران نوروزی چند روزی بیشتر روی پرده نبوده‌اند و فروش چندانی را هم تجربه نکرده‌اند. در این شرایط بعید به نظر می‌رسد که تهیه‌کنندگان اقدام به پخش فیلم خود کنند.

۵ فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی، «هفته‌ای یک بار آدم باش» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی، «لاله» ساخته اسدالله نیک‌نژاد، «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی و «تکخال» به کارگردانی مجید مافی در نوروز روی پرده رفتند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جنجال یک عکس (+عکس)

جنجال یک عکس (+عکس)

رسیدن یک روزنامه به شش هزارمین شماره و تاب آوردن در برابر مشکلات که امروزه فراروی اهالی مطبوعات قرار دارد، پشتوانه‌ای از تلاش روزنامه‌نگارانی را طلب می‌کند که با شور عاشقانه‌ای نسبت به کار و بردباری در مقابل مشکلات اقتصادی و بیمناک از هیولای کرونا سعی داشته‌اند به روزنامه‌ جام‌ جم تنوع قابل‌قبولی ببخشند و خوانندگان‌شان را راضی و خشنود نگه دارند و من این توفیق را به کارکنان زحمتکش روزنامه جام‌جم دست‌مریزاد می‌گویم.

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر