jamejamonline
مازندران کد خبر: ۱۳۱۴۴۲۲   ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۲۹

رئیس بسیج سازندگی مازندران خبر داد

اجرای ۲۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان

رئیس بسیج سازندگی مازندران از اجرای دو هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با اعتبار بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان در استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین مازندران سرهنگ محمد مهدی اقبال پور صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امسال بیش از دو هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان اجرا می‌شود، اعتبار این طرح‌ها را بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان بیان کرد.

 

وی افزود: از مجموع پروژه‌ها هزار و ۳۵۰ واحد مسکن محرومان احداث می‌شود که از این تعداد هزار و ۱۱۵۰ واحد مسکن مددجویان و ۲۵۰ واحد در منطقه حاشیه نشین چابهار احداث خواهد شد.

 

سرهنگ اقبال پور  با اظهار اینکه سال قبل ۵۰۰ واحد مسکن محرومان در استان احداث شد، گفت: ۸۰ واحد مسکن مددجویان، ۲۵۰ واحد مسکن در منطقه حاشیه نشین تا عید فطر در استان افتتاح و آغاز می‌شود.

 

وی تعریض، خاکبرداری، مرمت، بهسازی و آسفالت ۱۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی را از دیگر پروژه‌های سال قبل ذکر کرد و گفت: امسال این طرح در ۱۴۰ کیلومتر از راه‌های روستایی اجرا می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران، ۷۰ کیلومتر لوله گذاری، ساخت ۲۰ مخزن بتنی و پلاستیکی، ساماندهی هفت کیلومتر دیواره حفاظتی، مرمت ۳۰ هکتار آب بندان را از جمله برنامه‌های سال جاری این سازمان بیان کرد و گفت: در سال قبل یک دهکده اقتصاد مقاومتی در سمسکنده راه اندازی شد.

 

وی ادامه داد: در سال قبل با تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۰ هزار نفر اشتغال زایی ایجاد شد که این میزان در سال جاری به ۵۰ هزار نفر خواهد رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: