jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۳۸۸۴   ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۸

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد، پرستاران مراقبت‌های ویژه با بهداشت جسمی و روانی ضعیف، اشتباهات پزشکی را به مراتب بیشتر از پرستاران با سلامتی بهتر گزارش کرده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، مطالعه‌ای که قبل از همه گیری کووید ۱۹ انجام شد، سلامت جسمی و روحی پرستاران را به خطاهای پزشکی قابل پیشگیری مرتبط می‌کند و نشان می‌دهد پرستارانی که درک کردند ارائه کار درست از سوی آنها وابسته به سلامتی آنهاست، دو برابر بیشتر از سلامتی جسمی بهتر برخوردار هستند.

مطالعه‌ای که توسط کالج پرستاری دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شد، نشان داد که پرستاران مراقبت‌ های ویژه با بهداشت جسمی و روانی ضعیف، اشتباهات پزشکی را به مراتب بیشتر از پرستاران با سلامتی بهتر گزارش کرده‌اند.

یافته‌های مطالعه که روز گذشته در مجله American Critical Care منتشر شده حاکی است، بالار فتن میزان اضافه­ کاری پرستاران بر سلامت روان آن­ها اثر گذاشته و موجب شده تا این گروه از سلامت روان کمتری برخوردار باشند.

برنادت ملنیک، نویسنده اصلی این مقاله و رئیس دانشکده پرستاری در ایالت اوهایو گفت: این موضوع از اهمیت حیاتی برخوردار است که ما برخی از دلایل اصلی را که منجر به بروز این خطاها میشود درک کنیم و برای جلوگیری از آنها همه تلاش خود را انجام دهیم.

نویسندگان تحقیق موارد شیوع استرس، اضطراب، افسردگی و علائم فرسودگی شغلی را در میان پرستاران مراقبت‌های ویژه به عنوان مبنایی برای بررسی ارتباط بالقوه بین بهزیستی و خطاهای پزشکی ذکر کردند. در این مطالعه حدود ۸۰۰ عضو انجمن پرستاران مراقبت ویژه آمریکا مورد بررسی قرار گرفت.

از بین افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند، ۶۱ درصد از سلامت جسمی کمتر از حد مطلوب و ۵۱ درصد از آنها از نظر روانی زیر بهینه بودند؛ تقریبا ۴۰ درصد از نظر علائم افسردگی مثبت و بیش از ۵۰ درصد نیز از نظر اضطراب مثبت ارزیابی شدند. علاوه بر این، در پرستارانی که از سلامتی کامل برخودار نبودند احتمال ایجاد خطاهای پزشکی بین ۳۱ تا ۶۲ درصد افزایش یافته بود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر