jamejamonline
اصفهان عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۶۰۹   ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۸

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان

تجربه سالمندی سالم با سالمندیار

با رونمایی از تولیدات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در حوزه سالمندی، وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند با رویکرد عملیاتی کردن ویژگی‌های شهر دوستدار سالمند در اختیار جامعه هدف حوزه سالمندی قرار گرفت.

به گزارش جام جم انلاین اصفهان؛ وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند و تولیدات حوزه سالمندی به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرهای دوستدار سالمند هشت ویژگی عمده دارند، اظهار داشت: وجود بسترهای اطلاعاتی و ارتباطاتی در شهرهای دوستدار سالمند از جمله این ویژگی‌ها است، به این معنا که سالمندان و تمام گروه‌هایی که با موضوع سالمندی در ارتباط هستند باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به نحو مطلوب کسب کرده و ارتباطاتی به شکل مطلوب برقرار کنند تا تجربیات افراد درباره موضوع سالمندی به ‌راحتی در اختیار سایرین نیز قرار گیرد.

مسعود مهدویان‌فر افزود: راه‌ا‌ندازی و رونمایی از وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند از جمله اقدامات در این راستا بوده که در اصفهان به عنوان نخستین شهر دارای دبیرخانه شهر دوستدار سالمند انجام داده ایم که هدف اصلی آن تحقق همین مولفه شهر دوستدار سالمند و عملیاتی کردن آن بوده است.

وی اخبار و اطلاعات حوزه سالمندی، مباحث فرهنگی و آموزشی، سلامت سالمندان، تولیدات فرهنگی در حوزه سالمندی، باشگاه تخفیف خدمات سالمندی و راهنمای دسترسی به داروخانه‌ها، رستوران‌ها و بیمارستان‌های دوستدار سالمند را از جمله بخش‌های گوناگون این وب‌سایت دانست.

وی اظهار داشت: این وب‌سایت برای سالمندان و خانواده‌هایی که با سالمندان سر و کار دارند مفید بوده و در بردارنده اطلاعات مراکز نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و همچنین مراقبان سالمند بوده که خانواده‌ها با مراجعه به سایت می توانند بهره مند شوند.

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: این سایت تنها مختص به خود سالمندان نبوده و به گونه ای طراحی شده که جامعه هدف بزرگتری شامل مراکز و افراد ارائه‌دهنده خدمات به سالمندان، دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد را نیز در بر می‌گیرد.

مهدویان فر تصریح کرد: اپلیکیشین این وب سایت نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود تا افراد بتوانند بر روی تلفن همراه خود از خدمات این وب‌سایت استفاده کنند.

وی به رونمایی از شش عنوان اینفوگرافیک با موضوعات سلامت جسمی سالمندان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بهبود استقامت عضلانی، حفظ تعادل، بهبود انعطاف‌پذیری، افزایش توان جسمی، پیشگیری از بیماری‌های اسکلتی شایع در سالمندی و بهبود استقامت قلبی و عروقی عناوین این اینفوگرافیک‌ها است که به زودی به صورت موشن‌گرافی و سایر محتواهای آموزشی منتشر خواهد شد.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان به استفاده از محتوای وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند می‌توانند به آدرس salmand.esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس اصفهان - یادداشت

بیشتر

سرویس اصفهان - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها