روحانی در دیدار با اصحاب رسانه:

فلسفه مذاکره بین کشورها تامین منافع مشترک است

روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو:

اگر کرونا نبود شرایط ما بهتر بود

رئیس‌ جمهور با تاکید بر این‌که باید واقعیات کشور را به مردم بگویم، گفت: نباید اجازه داد ضد انقلاب و رسانه‌ های خارجی مردم را مایوس کنند.
کد خبر: ۱۳۱۳۱۶۶

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح‌ های وزارت نیرو با بیان اینکه شاهد افتتاح طرحها به ارزش 2600 میلیارد تومان هستیم، اظهار کرد: ما همیشه با خشکسالی مواجه بودیم و دوره ترسالی ها خیلی کوتاه و خشکسالی خیلی طولانی است امسال هم با خشکسالی مواجه هستیم و منابع آبی کشور 50 درصد کاهش پیدا کرده است. دوران بارش ها رو به اتمام بوده وبه سمت هوای گرم می رویم. بنابراین همه باید بیش از سالهای گذشته تا جای که امکان پذیر است در مصرف آب و برق مراعات و صرفه جویی کنند.

وی ادامه داد: سدها مانند پارسال نیست و بسیاری از ظرفیت های سد خالی بوده بنابراین در تولید برق آبی دچار مشکل می شویم.

رئیس جمهور همچنین با تشکر از وزیر نیرو برای تولید آب و برق و همچنین صادرات برق خاطر نشان کرد: در این سالها که جنگ اقتصادی داشتیم برخی درآمدهای ما خیلی کم و در مرز قطع شدن بود اما در آمدهای دیگری به دست آوردیم دشمن که آنها را محاسبه نکرد مثل پتروشیمی، فولاد، صادرات گاز برق و فرآورده های نفتی. قبل از دولت یازدهم ما قدرت صادرات فرآورده ها را نداشتیم گازئیل و بنزین و حتی گاز در فصل زمستان وارد می کردیم اما امروز صادرکننده گازوئیل، برق و بنزین و گاز هستیم.

وی با اشاره به آغاز سرمایه گذاری ها در کشور از سال 94 و همزمان با اجرای برجام تصریح کرد: برجام توانست درآمدهای در اختیار ما قرار دهد قبل از برجام کمتر از یک میلیون بشکه نفت صادر می شد اما با اجرای برجام این عدد به دو میلیون و 600 تا دو میلیون 700 هزار بشکه در روز رسید که بخش اعظم این درآمدها به صندوق توسعه رفت و برای بسیاری از طرح های مهم سرمایه گذاری شد.

روحانی همچنین گفت: برای تولید و صادرات ما به سرمایه گذاری نیازمندیم. ما باید تلاش کنیم که تولید بیش از نیاز داخلی داشته باشیم تا بازار صادرات به دست بیاوریم. با دست به آوردن بازار صادرات می توانیم، کمیت و کیفیت تولید خود را افزایش دهیم. ما اگر جهش تولید می خواهیم باید بازار خودرا توسعه دهیم اکنون در زمینه برق بازارهای بیرون را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: در زمینه تولید برق تجدیدپذیر کار بزرگی در این دولت انجام شد و این برق از طریق نیروگاه های باد یو خورشیدی به دست آمد. 80 درصد تولید برق تجدید پذیر در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد.

روحانی با اشاره به طرح پویش الف- ب ایران وزارت نیرو گفت: وزیر نیرو امروز اعلام کرد این پویش فقط به دولت دوازدهم تعلق ندارد و تا آخر سال هر هفته افتتاح برنامه داریم که من بابت آن خوشحال شدم. وزارت خانه ها به فکر این نباشند که این دولت کی تمام می شود زیرا بحث بحث این دولت نیست بلکه بحث کشور و انجام وظیفه است نباید بگویم فقط در این دولت تلاش کنیم و در دولت بعد افراد دیگری می آیند هر کس باید در حد توان خود برای سربلند ی کشور تلاش کند.

وی خاطر نشان کرد: امروز صد و پنجاهمین تصفیه خانه افتتاح شد در کل کشور 169 تصفیه خانه داشتیم که 50 تصفیه خانه فقط مخصوص این دولت است ما باید این واقعیت را به مردم بگویم. و اجازه ندهیم ضد انقلاب و رسانه های خارجی در مردم یاس ایجاد کند و ذهن مردم را مشوش کنند. اگر جنگ اقتصادی نبود کار ما چند برابر بود اگر کرونا نبود شرایط ما بهتر بود. در شرایط کرونا یک و نیم میلیون نفر بیکار شدند اما ما مسیر توسعه کشور را ادامه می دهیم و این مسیر تا پایان سال ادامه می باید خوشحالیم پنجاه و سومین سد ملی را در این دولت افتتاح کردیم و همچنین هشتاد و سومین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. معلوم است مسیر، مسیر جهش و توسعه است.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها