jamejamonline
بوشهر کد خبر: ۱۳۱۱۷۱۶   ۳۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۲

یا انعقاد تفاهم نامه کمیته امداد و سازمان زندان های استان بوشهر انجام می شود

خانواده زندانیان زیر چتر حمایت کمیته امداد

کمیته امداد و سازمان زندانهای استان بوشهر با هدف توانمند سازی و ارائه خدمات به خانوارهای زندانیان نیازمند تفاهم نامه همکاری با حضور مسئولان دو دستگاه امضا کردند.

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛  مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر و  مدیر کل سازمان زندانهای استان بوشهر به منظور ساماندهی نظام حمایتی، کنترل آسیب‌های اجتماعی و حمایت بهتر از خانواده‌های زندانیان نیازمند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه گفت: توانمندسازی، ایجاد روحیه استقلال، خودباوری و مقبولیت اجتماعی از مهمترین ابعاد این تفاهم‌نامه است.

احمد لطفی با بیان اینکه به دنبال نظام‌مند کردن شناسایی و رفع معیشت خانواده‌های نیازمند با سرپرست زندانی هستیم، افزود: علاوه بر خانواده‌ها با سرپرست زندانی، زندانیان آزاد شده نیز به عنوان گروه هدف این طرح قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، خانواده‌های زندانیان فاقد بیمه، تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات بیمه‌های اجتماعی و درمانی برخوردار می‌شوند وارائه خدمات حقوقی و معاضدت قضایی از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه برای جامعه هدف است.

ارائه مشاوره‌های تخصصی روانشناسی و برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی زندگی را از دیگر زمینه‌های همکاری با سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست و گفت: محصولات تولیدی خانواده‌های زندانیان و زندانیان آزاد شده، در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کمیته امداد عرضه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در پایان یاد آور شد: این تفاهم نامه در 9 ماده تنظیم و به امضای طرفین رسید.

مقبلی مدیر کل زندانهای استان بوشهر اظهار داشت: وقتی سرپرست خانواده در زندان باشد مشکلات اجتماعی زیادی برای سایر افراد خانواده به وجود می آید که باید از سوی مسئولان جامعه پیگیری و رفع شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همکاری و تعامل دستگاه های حمایتگر به ویژه کمیته امداد با سازمان زندانها می تواند کمک موثری در این راستا داشته باشد.

مقبلی تفاهم نامه همکاری سازمان زندانها و کمیته امداد را برای حمایت از خانواده های زندانی نیازمند امیدوار کنند خواند و گفت: بر طبق این تفاهم نامه خانواده‌های زندانیان نیازمند تا زمان آزادی سرپرست، از خدمات حمایتی و معیشتی کمیته امداد و همچنین طرح های اشتغال زایی و توانمند سازی بهرمند می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال  انجام می شود

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال انجام می شود

تنبلی چشم یا آمبلیوپی نوعی اختلال است که دید را کاهش می دهد وپیشرفت آن باعث کم بینایی یا نابینایی می شود. ازآنجایی که امبلیوپی بیماری به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نیست وتنها راه پیشگیری از تنبلی چشم، تشخیص بموقع عوامل ایجاد کننده ان است...

ضربه کرونا به کارگران

ضربه کرونا به کارگران

استان بوشهر با برخورداری از700کیلومترخط ساحلی مشترک با خلیج فارس،6میلیون اصله نخل و صنایع نفت و گاز در عسلویه زمینه های مساعد و فرصت کم نظیر را در اشتغالزایی فراهم کرده است.