jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۱۶۴۰   ۳۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۴۲

گفت‌وگو با مریم هاشمی، سرمربی باسابقه والیبال کشور و گزینه اصلی هدایت تیم ملی

برای قهرمانی آسیا ۱۰ سال زمان می‎خواهیم

«والیبال بانوان را یکی از روی زمین بردارد»! این جمله را یکی از روزنامه‎نگاران قدیمی می‎گوید اما واقعیت این که آنقدر مشکلات هست که کمتر کسی در این هیاهوی کرونا و اوضاع اقتصادی به فکر والیبال بانوان بیفتد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، به هر حال بعد از مدت‎ها وقفه والیبال ملی بانوان در حال احیاست و به زودی استارت تمرینات و اردوهای رده‎های ملی مختلف زده می‎شود. این تصمیمی است که اخیرا در فدراسیون والیبال گرفته شده است. مریم هاشمی سرمربی با‌تجربه و موفق سال‎های اخیر عرصه والیبال بانوان که گویا اصلی‎ترین گزینه فدراسیون والیبال برای سرمربی‎گری تیم‌ملی است اما می‎گوید تا روزی که حکم نداشته باشد اصلا درباره آن صحبت نمی‎کند. با تمام این اوصاف باید او را سرمربی بعدی تیم‌ملی والیبال بانوان بدانیم. او در فصل گذشته لیگ‌برتر والیبال بانوان، تیم سایپا را به مقام قهرمانی رساند. با سرمربی بالقوه تیم‌ملی والیبال بانوان گفت‌و‌گویی کوتاه ترتیب دادیم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:

 

بالاخره سرمربی تیم‌ملی والیبال بانوان شدید؟

خیر، تا زمانی که حکمی صادر نشود اصلا درباره آن صحبت نمی‌کنم.

موضوع واکسیناسیون والیبالیست‌های تیم‌ملی بانوان صحت دارد؟

ما الان شرایط یکسانی با والیبال مردان داریم. البته آنها دوز اول واکسن کرونا را زدند اما ما چون دیرتر کارمان را آغاز می‌کنیم دیرتر می‌زنیم. به هر حال با تمام اصول بهداشتی و رعایت تمامی جوانب تمرینات را برگزار خواهیم کرد.

تیم‌ملی والیبال بانوان چه زمانی به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شود؟

والیبال بانوان باید برای شهریور‌ماه آماده باشند. هر روزی که فدراسیون اعلام کند بلافاصله تمرینات تیم‌ملی والیبال بانوان آغاز خواهد شد.

تیم‌ملی والیبال بانوان در تمام سال‌های اخیر جز رتبه هشتم و نهمی چیز دیگری در آسیا به دست نیاورده است. راهکار برون رفت از این شرایط چیست؟

باید به نکته‌ای اشاره کنم، تیم‌ملی والیبال بانوان با بازیکنانی که مقام هفتم آسیا را به دست آورده نمی‌تواند به جمع چهار تیم برتر آسیا برسد. این کار برنامه‌ریزی چهارساله می‌خواهد.

این برنامه‌ریزی چهارساله امکان‌پذیر است؟

بله. در راستای این برنامه‌ریزی ما باید بازیکنان جوان و بزرگسال را در کنار هم داشته باشیم و تجربیات بازیکنان قدیمی‌تر در کنار تازه واردها استفاده کنیم. اگر در کنار این شرایط یک برنامه‌ریزی خوب هم داشته باشیم سه الی چهار سال آینده می‌توانیم حتی چهارم آسیا شویم.

قهرمانی در آسیا چه زمانی برای تیم‌ملی بانوان ایران محتمل می‌شود؟

این یکی برنامه‌ریزی ۱۰ ساله می‌خواهد. ما در آسیا با تیم‌هایی نظیر چین و ژاپن روبه‌رو هستیم که مدعی قهرمانی جهان و المپیک هستند. ما شرایط والیبال مردان را نداریم چون در این قاره مدعیان المپیک حضور دارند. برای این‌که در آسیا مدعی قهرمانی باشیم به ۱۰ سال زمان نیاز داریم.

راستی، شما سرمربی تیم سایپا در جام باشگاه‌های بانوان آسیا خواهید بود؟

بله همچنان در این باشگاه به کارم ادامه می‌دهم. جام باشگاه‌های آسیا نیز از ۳۱ مرداد تا هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود.

هیلدا حسینی خواه - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها