jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۱۲۲۲   ۲۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۸

محققان دریافتند کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و سپس سکته مغزی کرده‌اند تقریباً سه برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته مغزی کرده‌اند جان می‌بازند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، مطالعه نشان می‌دهد احتمال مرگ و میر بیماران سکته مغزی خونریزی دهنده مبتلا به کووید ۱۹ سه برابر بیماران غیر کرونایی است.

محققان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را که در سال ۲۰۲۰ دچار سکته مغزی خونریزی دهنده بوده‌اند را با بیمارانی که در سال ۲۰۱۹ دچار سکته مغزی خونریزی دهنده شده‌اند اما مبتلا به ویروس نبوده‌اند مقایسه کردند.

در این مطالعه، تیم تحقیقاتی از دانشگاه یوتا داده‌های ۵۶۸ بیمارستان در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کرد. آنها گروه کنترل متشکل از بیش از ۲۳۳۰۰ بیمار بدون کووید ۱۹ را که دچار سکته مغزی خونریزی دهنده شده بودند را با ۷۷۱ بیمار کرونایی که سکته مغزی خونریزی دهنده داشتند مقایسه کردند.

داده‌های به دست آمده از این مطالعه نشان می‌دهد، بیماران ویروسی کرونا که دچار سکته مغزی شده‌اند، ۲.۵ تا ۲.۸ برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته کرده‌اند، احتمال مرگ دارند؛ همچنین بیماران مبتلا به ویروس در مقایسه با بیمارانی که دچار کرونا نشده‌اند، زمان بیشتری را در ICU و در بیمارستان سپری کردند.

محققان دریافتند کسانی که به ویروس مبتلا شده‌اند و سپس سکته مغزی کرده‌اند تقریباً سه برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته مغزی کرده‌‌اند جان می‌بازند.

بعلاوه، بیماران کووید ۱۹ که از سکته مغزی جان سالم به در بردند، مدت اقامت بیشتری در بیمارستان داشتند و عوارض پزشکی بیشتری نسبت به بیماران بدون هر دو بیماری داشتند.

آدام دو هاون، نویسنده ارشد این پژوهش از دانشگاه یوتا می‌گوید: «این یکی از اولین مطالعاتی است که نشان می‌دهد، در بیماران مبتلا به سکته مغزی خونریزی دهنده که مبتلا به کرونا هستند، خطر مرگ در بیمارستان به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد».

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر