jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۹۵۷۷   ۱۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۹

جنجال های المپیک 2021 توکیو ادامه دارد. اکنون اخباری در رابطه با مطرح شدن دوباره برگزاری کلی رقابت ها به گوش می رسد.

به گزارش جام جم آنلاین ، ساعاتی پیش به طور رسمی اعلام شد که کره شمالی به دلیل برخی مسائل و تنش های سیاسی با دولت ژاپن از حضور در المپیک توکیو انصراف داده است.

اما اخبار مربوط به المپیک توکیو فقط خلاصه شده به نام کره شمالی نیست. آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار جنجالی المپیک توکیو در رسانه های مختلف جهان است:

*خبرگزاری شینهوا اعلام شد که برخی از اعضای کمیته برگزاری رقابت های المپیک درخواست هایی از سوی نهادهای داخل ژاپن دریافت کرده اند که از آنها خواسته شده که مقدمات منتفی کردن کلی برگزاری رقابت های المپیک توکیو را فراهم کنند. ترس شدیدی بابت شیوع گسترده ویروس کرونا در زمان برگزاری رقابت ها وجود دارد اما دولت ژاپن که تا همین امروز هم خسارات کلانی بابت تعویق یک ساله خورده است به هیچ عنوان قصد ندارد رقابت ها را کنسل کند. پیش بینی این است که در روزهای آتی فشارها برای لغو کلی رقابت ها بیشتر شود. در صورت لغو کلی رقابت ها ، دولت ژاپن بیش از 13 میلیارد دلار خسارت متحمل خواهد شد.

*المپیک توکیو بدترین المپیک تاریخ از لحاظ میزان رضایتمندی مردم خواهد بود. به تازگی تلویزیون ژاپن یک نظرسنجی انجام داده است که نتایج این نظرسنجی نشان می دهد 77.3 درصد از مردم این کشور مخالفت شدیدی با برگزاری المپیک در کشورشان دارند. نخستین دلیل مخالفت آنها پاندمی کرونا است و دومین دلیل نیز مشکلات اقتصادی کشور ژاپن اعلام شده.

تا به حال در تاریخ رقابت های المپیک، هیچ دوره ای به اندازه سال 2021 مردم یک کشور با برگزاری المپیک در کشورشان مخالفت نکرده اند.

*ورزشکاران شرکت کننده در رقابت های المپیک 2021 روزهای سختی را در این کشور تحمل خواهند کرد. اگر واکسینه شوند که هیچ اما اگر واکسن نزنند حق خروج از هتل محل اقامت خود را ندارند و گردش آنها در سطح شهر ممنوع است ضمن اینکه حق ارتباط با سایر ورزشکاران را هم ندارند و فقط در زمان برگزاری مسابقات می توانند از هتل خود خارج شوند. در واقع با ورزشکارانی که واکسن نزنند همانند یک زندانی برخورد خواهد شد.

پیش از این شرایط مشابهی در رقابت های تنیس اوپن استرالیا وجود داشت و تنیسورها اعتراض شدید خود را به نحوه برگزاری رقابت ها نشان داده بودند. حالا که المپیک ابعاد بسیار گسترده ای دارد و مشخص است که اعتراضات در این رویداد به چه شکل خواهد بود.

*شانگهای تودی پیش بینی می کند در زمان برگزاری رقابت های المپیک 2021 توکیو جمعیت زیادی از مردم در محل برگزاری رقابت ها و یا بیرون از آن در حالی که پلاکارد در دست دارند به شدت در رابطه با برگزاری المپیک در ژاپن اعتراض کنند. نمونه کوچک تر این اتفاق پیش از این در استرالیا و در جریان برگزاری رقابت های تنیس اوپن مشاهده شده بود.

*نشریه تایمز در گزارشی المپیک توکیو را بدترین المپیک تاریخ قلمداد کرد و نوشت تعویق یک ساله رقابت ها و نداشتن تمرین و اردوی کافی برای ورزشکاران و تیم ها بر روی کیفیت مسابقات تاثیر زیادی خواهد داشت که در این صورت بدترین و بی کیفیت ترین المپیک تاریخ را شاهد خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر