با تعلل ورزیدن در تعمیر بموقع نفتکش «صافر»؛

یمن سازمان ملل متحد را به «کارشکنی» متهم کرد

عضو شورای عالی سیاسی یمن سازمان ملل را به کارشکنی در قبال تعمیر یک فروند نفتکش حامل سوخت موسوم به «صافر» در سواحل این کشور متهم کرد.
کد خبر: ۱۳۰۸۳۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، «محمدعلی الحوثی» عضو جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: «تداوم اقدام سازمان ملل در تحمیل شرایط خارج از توافق مربوط به تعمیر نفتکش صافر، نوعی جنایت، شانه خالی کردن، سنگ اندازی و مانع تراشی است و در صورت نشت نفت از این نفتکش، بی توجهی نسبت به آلودگی محیط زیست محسوب می‌شود».

این در حالی است که سازمان ملل متحد و دولت نجات ملی یمن مهرماه سال گذشته برای تعمیر فوری نفتکش «صافر» در بندر الحدیده در غرب یمن توافق کرده بودند.

نفتکش صافر چهار سال است که در نزدیکی بندر رأس عیسی در الحدیده لنگر انداخته و حاوی بیش از یک میلیون بشکه نفت سبک مأرب است.

مقامات دولت نجات ملی مستقر در صنعا پیش‌تر نسبت به وقوع یک فاجعه بزرگ زیست محیطی که عواقب آن مشخص نخواهد بود، هشدار دادند و افزودند که به علت فرسوده بودن وضعیت نفتکش صافر، وضعیت حاضر تهدید بیشتری برای یمن و منطقه محسوب می‌شود.

پیشتر «احمد عبدالله دارس» وزیر نفت دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعا هشدار داد که در صورت نشت نفت از نفتکش صافر در الحدیده، آلودگی زیست‌محیطی تا دریای مدیترانه و دریای عرب ایجاد خواهد شد؛ اما ائتلاف سعودی از تخلیه یا انجام اقدامات محافظتی این نفتکش جلوگیری می‌کند.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها