jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۳۰۷۷۳۸   ۲۵ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۵

در پایان معاملات امروز بازار

رشد ۹ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۹ هزار و ۶۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد رسید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۸۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۴ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.
 
همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۵۴۵ واحد افزایش به ۴۳۴ هزار و ۸۳۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۵۵ واحد رشد به ۲۸۳ هزار و ۶۱۷ واحد رسیدند.
 
شاخص بازار اول چهار هزار و ۹۱۸ واحد و شاخص بازار دوم ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد افزایش داشتند.
 
علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۵۶۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و دو واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۵۷۵ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۵۲۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۶۱ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۴۶۱ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
 
نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۲۲۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۲۰۱ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۱۷۴ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۱۵۶ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۳۹ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۱۳۰ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۹۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۹۴ واحد، باما (کاما) با ۵۷ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۵۵ واحد و پارس خودرو (خپارس) با ۵۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.
 
بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، صنعتی زر ماکارون (غزر)‌، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در گروه نمادهای پُر تراکنش قرار داشتند.
 
گروه مواد دارویی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۶۹ میلیون و ۵۱۴ میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.
 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۹۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۴۷۰ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۸۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۴۴۷ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.
امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریای ساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.
 
همچنین بیمه تجارت نو (بنو)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، اعتباری ملل (وملل)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، برق و انریی پیوند گستر (بپیوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، زرین معدن آسیا (فرزین) و گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) و مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد) تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر