jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۷۴۴۰   ۲۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۴

حسن یزدانی: برای مدال نقره و برنز این همه سختی نمی کشم!

فقط مدال طلا لیاقت ملت ایران است

حسن یزدانی و سرانجام شکستن روزه سکوت. پس از کرونا و شرایط سختی که یزدانی داشت او خیلی زود خودش را با وضعیتی که داشت تطبیق داد تا بتواند یکی دیگر از سهمیه‌های کشتی آزاد ایران در المپیک را کسب کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، او چند روز پیش در مسابقه انتخابی المپیک در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی موفق شد کامران قاسم پور را با نتیجه ۵ بر۲ شکست دهد. یزدانی گفت‌وگوی مفصلی با سایت فدراسیون کشتی انجام‌داده که مهم‌ترین بخش‌های آن را می‌خوانید:

*الان که سهمیه گرفتم می‌توانم با خیالی آسوده‌تر و در شرایط بهتری تا المپیک تمرین کنم.

*من همه‌جا گفته‌ام جدا از این‌که با کامران حریف هستیم رفیق هم هستیم. قاسم‌پور کشتی‌گیر خوب و شناخته‌شده‌ای است و توانسته در هر رقابت برون‌مرزی با مدال بازگردد.

*من از نظر علاقه‌مندان به کشتی و اتحادیه جهانی به‌عنوان بهترین کشتی‌گیر دنیا معرفی شدم و این کارم را سخت‌تر می‌کند.

*این نگاه و توقع در المپیک۲۰۱۶ بر دوش من نبود چرا که آن زمان من ابتدای راه بودم اما در المپیک۲۰۲۱ کاملا شرایط فرق می‌کند و این موضوع تعهد و تلاش من برای کسب این مدال را بالا می‌برد، به هرحال کارکردن در این جو سخت است و باید بیشتر زحمت کشید اما توکل ما برخدا و امید ما به دعای ملت است.

*کسب ۲مدال طلا در کشتی افتخاری است که تاکنون کسب‌نشده و خواسته جامعه کشتی این است که این افتخار را در کشتی ببینند. من تمام تلاش خود را می‌کنم که با بهترین مدال برگردم و قطعا برای کسب مدال نقره و برنز این‌قدر زحمت نمی‌کشم و سختی‌ها را تحمل نمی‌کنم.

*در تمام رقابت‌هایی که رفتم و می‌روم به دنبال خوش‌رنگ‌ترین مدال بوده و هستم چراکه مدال طلا لایق ملت ایران است و افتخار می‌کنم که بتوانم سرود ملی ایران را در سالن مسابقات طنین‌انداز کنم.

*شاید ۸۰ نفر سهمیه المپیک بگیرند اما از این تعداد هشت نفر صاحب مدال شوند البته من امیدوارم که همه صاحب مدال می‌شوند اما باید انگیزه‌ای برای این نفرات ایجاد کنند که تلاش‌شان را بیشتر کنند. اگر این نفرات حمایت نشوند و روحیه نداشته باشند نتیجه قابل‌قبولی نخواهند گرفت و اگر این مورد لحاظ شود قطعا نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

*می‌گویند که چوب تر را چنان که‌خواهی پیچ/ نشود خشک جز به آتش راست. واقعا این موضوع خیلی مهم است. در سنین نونهالان و نوجوانان باید روی نکات فنی کار شود و در آن سنین کشتی‌گیران می‌توانند تمام فن‌ها را یاد بگیرد و در سنین بالاتر و بزرگسالان دیگر این کار شدنی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها