معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد

انهدام باند سارقان سند نمره‌ کار / کشف ۲۵ دستگاه موتورسیکلت سرقتی

سارق معروف به «کلاه سیاه» که از مدتی قبل در میدان بار نوغان مشهد، موتورسیکلت‌ها را با بار میوه می‌ربود، درحالی با تلاش نیرو‌های تجسس کلانتری طبرسی شمالی دستگیر شد که مرکز اوراق موتور‌های سرقتی نیز لو رفت.
کد خبر: ۱۳۰۳۴۰۱
به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از خراسان، ماجرای سرقت‌های سریالی موتورسیکلت در میدان بار نوغان مشهد از اوایل دی گذشته، هنگامی در دستور کار نیرو‌های انتظامی قرار گرفت که سرقت موتورسیکلت مردی هنگام خرید و حمل میوه به پلیس گزارش شد.
 
اعترافات دزدی که لنگ لنگان موتوری می‌دزدید!
به دنبال دریافت این خبر، بلافاصله گروهی از عوامل گشت و نیرو‌های تجسس کلانتری طبرسی شمالی عازم میدان بار شدند و به تحقیق میدانی پرداختند. مال باخته درباره چگونگی وقوع سرقت به نیرو‌های انتظامی گفت: مقداری میوه خریده بودم و یکی از جعبه‌های حاوی میوه را روی موتورسیکلتم گذاشتم، اما وقتی جعبه دوم را آوردم، خبری از موتورم نبود! تازه فهمیدم سارق در همین فاصله‌ای که من برای آوردن جعبه دوم میوه‌ها به بارفروشی رفتم، آن را سرقت کرده است. به گزارش خراسان، با تشکیل پرونده‌ای درباره سرقت موتورسیکلت، تحقیقات گسترده با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) آغاز شد و گروه زبده‌ای از افسران تجسس وارد عمل شدند، اما هنوز سه روز از این ماجرا نگذشته بود که سرقت مشابه دیگری، نیرو‌های تجسس را به میدان بار نوغان کشاند. این بار جوان مال باخته در حالی که جعبه حاوی کیوی را در دست داشت، به نیرو‌های انتظامی گفت: سارقان موتورسیکلتم را با دو جعبه حاوی میوه کیوی به سرقت برده اند! با سریالی شدن سرقت‌های موتورسیکلت، روند تحقیقات نیز وارد مرحله جدیدی شد و نیرو‌های تجسس با راهنمایی‌های قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) موفق شدند با استفاده از شگرد‌های تخصصی تصویری از سارق را به دست آورند.
از سوی دیگر نیز بررسی دوربین‌های مداربسته شهری نشان می‌داد سرقت‌های مذکور توسط مردی میان سال رخ می‌دهد که «کلاه سیاه» دارد و لنگ لنگان قدم برمی دارد! به همین دلیل آموزش‌های لازم پلیسی به نگهبانان میدان بار ارائه شد و مشخصات تقریبی سارق در اختیار آنان قرار گرفت. براساس این گزارش، چندین روز بعد (چهارم بهمن) یکی از نگهبانان مجموعه که با هوشیاری، افرادی با مشخصات مذکور را زیرنظر داشت به مردی با «کلاه سیاه» مشکوک شد که ماسک بهداشتی به چهره زده بود و زیرکانه موتورسیکلت‌هایی را می‌پایید که به جای پارکینگ، داخل فضای میدان بار پارک شده بودند. او بلافاصله با نیرو‌های انتظامی تماس گرفت و بدین ترتیب گروه تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان دوم قلاسی، بی درنگ عازم میدان بار شدند و مرد کلاه سیاه را دستگیر کردند. این مرد ۵۰ ساله که ابتدا مدعی بود پلیس او را به اشتباه دستگیر کرده است، وقتی تصاویر خود و مدارک مستند را دید به ناچار لب به اعتراف گشود و راز سرقت‌های سریالی موتورسیکلت را فاش کرد.

او در مراحل اولیه بازجویی ضمن اقرار به سرقت هشت دستگاه موتورسیکلت گفت: از چند سال قبل و برای تامین مخارج اعتیادم دست به سرقت موتورسیکلت و قطعات خودرو می‌زدم و تاکنون چهار بار دستگیر و زندانی شده ام! اما از یک ماه قبل به میدان بار نوغان آمدم و تقریبا هر سه روز یک موتورسیکلت را به سرقت بردم. به گزارش خراسان، این سارق حرفه‌ای که با ماسک و «کلاه سیاه» چهره اش را هنگام سرقت می‌پوشاند در ادامه اعترافاتش افزود: وقتی وارد میدان بار می‌شدم، موتورسیکلت‌هایی را زیرنظر می‌گرفتم که قفل یا لوازم ایمنی نداشتند و در فضای باز محوطه پارک بودند. زمانی که مالک موتورسیکلت برای خرید می‌رفت من با شاه کلیدی که همراه داشتم، سوئیچ موتورسیکلت را باز می‌کردم تا در حالت روشن بماند و سپس منتظر می‌شدم تا موتورسوار میوه هایش را روی ترک موتورسیکلت بگذارد، اما زمانی که او برای آوردن بقیه میوه‌ها به داخل فروشگاه می‌رفت، من در یک لحظه موتورسیکلت را می‌ربودم و آن را به مبلغ اندکی به یک مالخر در بولوار طبرسی ۳۸ می‌فروختم. او هم بلافاصله موتورسیکلت‌ها را اوراق می‌کرد تا قطعات آن را بفروشد!
گزارش ها حاکی است، در پی اقاریر این سارق سابقه دار که یک پایش نیز اندکی لنگ می‌زد، بلافاصله گروه تجسس کلانتری طبرسی شمالی با کسب مجوز‌های قضایی از معاون دادستان مشهد، مالخر موتورسیکلت‌های سرقتی را نیز در مخفیگاهش دستگیر و تعداد زیادی لوازم و قطعات اوراق شده موتورسیکلت‌ها را کشف کردند. در ادامه با شناسایی مال باختگان، تلاش برای ریشه یابی سرقت‌های احتمالی دیگر این مرد ۵۰ ساله آغاز شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها