jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۷۸۶   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۲

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کشف ٢٠٠٠ مورد سلاح شکاری قاچاق غیر مجاز در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایسنا، سردار حسین اشتری در نهمین طرح ظفر پایتخت که صبح امروز در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، اظهار کرد: تلاش مقتدرانه و هوشمندانه فرماندهی تهران بزرگ قابل تقدیر است. امروز امنیت پایتخت به دست این عزیزان است و در حال ارتقاء امنیت هستند که گواه آن کشفیات است.

وی افزود: یکی از موارد دستگیری باندی بوده است که ٢٠٠٠ سلاح شکاری غیرمجاز که می‌توانسته برای اقدامات امنیتی هم مورد استفاده قرار گیرد، شناسایی و دستگیر شدند. اگر این اسلحه ها برای اهداف شوم توزیع می شد ببینید چه اهمیتی در امنیت مردم داشت.

وی گفت: در ٩ ماهه اخیر حدود ٢٣ تُن مواد مخدر کشف شده که در تهران ٢١ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اگر ٢٣ تُن در تهران توزیع می شد جوانان بسیاری را معتاد میکرد و بعضاً خانواده ها را متلاشی می کرد.

وی در خصوص برخورد با اراذل و اوباش نیز گفت: هر فردی که بخواهد حرکت غیر قانونی داشته باشد، هر شخصی که مخالف قانون باشد و آرامش مردم را سلب کند حتما پلیس برخورد خواهد کرد، اقداماتی که صورت گرفته مقتدرانه بوده است و گزارشاتی که رسیده است در خصوص کاهش اراذل و اوباش در تهران هست.

وی افزود: مردم هم همکاری بسیار خوبی با پلیس داشتند. یکی از رویکردهای پلیس «اجتماعی محور» بوده و با نخبگان و افشار مختلف در ارتباط است. در بحث آسیب های اجتماعی در بسیاری از موارد از ظرفیت مردم استفاده می کنیم که خوشبختانه همه مایل به همکاری با پلیس هستند و نشان می دهد که اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا کرده است.

وی از دستگاه قضایی تشکر کرد و گفت: با طرح های پیش رو با هر نظرات مردم و همکاری آن ها اقدامات خوبی را انجام خواهیم داد.

اشتری اظهار کرد: از همان روزی که اعلام شد بیماری کووید ١٩ به کشور وارد شد پلیس با شعار حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت حاضر شد. در ستاد ملی مقابله با کرونا هم نیروی انتظامی حضور دارد و مصوبات را در موضوعات مختلف پیگیری کردیم.

به گفته فرمانده ناجا، در بحث کنترل ترددها حدود ۵٠٠ هزار نفر هر روز همکاران من در حال کنترل ترددها بودند. شهرهایی که ستاد مقابله با کرونا اعلام می کند تردد در آن ها عادی است محدودیتی ندارد و مجوز برای سفرها هم از سوی فرمانداران محترم صادر می شود و قرار بر این شد که صدور مجوز برای سفر به شهر های شمالی کنترل شود. ما مجری مصوبات هستیم که اقدامات همکاران بسیار مناسب بوده و بخشی از کنترل های ما هوشمند بوده است.

سردار اشتری در خصوص سرعت ارسال پرونده ها به دستگاه قضایی نیز تاکید کرد: تلاش ما این است پرونده های تشکیل شده افراد که به کلانتری ها مراجعه می کنند در اولین فرصت و سرعت بالا به دستگاه قضایی فرستاده شود که در ١٢ کلانتری سیستم ارسال پرونده راه اندازی شده و امیدواریم با هماهنگی های خوب سرعت انتقال افزایش پیدا کند.

وی در خصوص شرایط امنیت کشور و سرقت ها هم گفت: افزایش سرقت ها عواملی دارد که باید در جای خودش بحث شود اما بر اساس گزارشاتی که به پلیس رسیده است نسبت کشف به وقوع افزایش پیدا کرده است. البته عوامل متعددی در این امر تاثیر گذار است که ان شاءالله دستگاه های مسئول باید بیشتر به آن بپردازند.

وی افزود: جرایم خشن کاهش پیدا کرده و علت آن حضور مقتدرانه پلیس در صحنه است که این بازدارندگی خوبی داشته و در آینده این روند با سرعت بیشتری ادامه دار خواهد شد.

وی گفت: یکی از راه های کاهش آلودگی هوا این است که خودروهای فرسوده از چرخه خارج شود؛به نظر می رسد در بحث آلودگی هوا همه باید اقداماتی را انجام دهند. ضمن تاکید بر اعمال قانون برای افرادی که آلودگی ایجاد می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها