jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۷۳۹   ۰۱ بهمن ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۹

نتایج یک تحقیق تکان دهنده حاکی از آن است که از هر هشت بیمار کرونایی بهبودیافته یکی مدت ها بعد به دلیل عوارض کرونا جان خود را از دست می دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، تقریبا یک سوم بیماران کرونایی بهبودیافته ظرف مدت پنج ماه دوباره در بیمارستان بستری می شوند که از هر هشت نفر از آنها یک نفر به دلیل عوارض کرونا جان خود را از دست می دهد.

این نتیجه تکان دهنده زمانی به دست آمد که تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه لستر و اداره آمار ملی (ONS) نشان داد که از 780 هزار و 47 نفر که در موج اول از بیمارستان ها انگلیس ترخیص شده اند ، 29.4 درصد در طی 140 روز به بیمارستان بازگشتند و 12.3 درصد درگذشتند.

اثرات مخرب طولانی مدت ویروس کرونا می تواند باعث شود بسیاری از بازماندگان مشکلات قلبی ، دیابت و بیماری های مزمن کبدی و کلیوی داشته باشند.

کاملش خانتی ، نویسنده این مطالعه و  استاد مراقبت های اولیه دیابت و داروهای عروقی در دانشگاه لستر به تلگراف گفت این بزرگترین مطالعه در مورد افرادی است که پس از بستری شدن مرخص می شوند.

این مطالعه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است و آمار نگران کننده بر اساس داده های اولیه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش