jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۷۱۱   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۲

به دنبال یافتن نمونه زنده ویروس کرونا در یک بستنی در شهر تیانجین چین، مقامات شهر بلافاصله این شرکت بستنی سازی را پلمپ کردند و اکنون به دنبال تست گرفتن از افرادی هستند که در مدت اخیر از این بستنی استفاده کرده اند.

به گزارش جام جم آنلاین ، مقامات ضد اپیدمی در شهرداری تیانجین در شمال چین در حال ردیابی افرادی هستند که احتمالاً با این دسته از محصولات تولید شده توسط شرکت غذایی تیانجین داکیاودائو در تماس بوده اند.

تمام محصولات تولید شده توسط این شرکت پس از آزمایش مثبت ویروس کرونا در این هفته مهر و موم شده اند.

تحقیقات اولیه اپیدمیولوژیک نشان می دهد که این شرکت با استفاده از مواد اولیه از جمله پودر شیر وارد شده از نیوزیلند و پودر آب پنیر وارد شده از اوکراین ، بسته بستنی تولید کرده است.

دکتر استفان گریفین ، ویروس شناس مستقر در دانشگاه لیدز ، به اسکای نیوز گفت که بعید به نظر می رسد این یافته دلیلی برای وحشت عمومی باشد.

 

 

به دنبال دستور مرکز کنترل بیماری تیانجین ، هزار و 662 کارمند این شرکت تحت قرنطینه قرار گرفتند و روز پنجشنبه تحت آزمایش اسید نوکلئیک قرار گرفتند.

مقامات گفتند که این شرکت 4 هزار و 836 جعبه بستنی آلوده به کووید تولید کرده است که 2 هزار و 89  مورد آن در انبار بسته بندی شده است.

مقامات گفتند ساكناني كه ممكن است اين محصول را خريداري كرده اند  بايد سلامت و حركات بدني خود را گزارش دهند.

این شهر همچنین به مقامات تنظیم بازار در سایر استانها كه بستنی ارسال شده است اطلاع داده است تا بتوان ردیابی كرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش