مدیر پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها» با هشدار درباره وضعیت همه‌گیری کرونا گفت، تا اواسط فوریه (اواخر بهمن) شمار فوتی‌های ویروس در آمریکا به ۵۰۰۰۰۰ نفر می‌رسد.
کد خبر: ۱۳۰۱۶۵۷

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، همزمان با افزایش نگرانی‌ها درباره شمار رو به گسترش میزان مبتلایان و قربانیان کرونا در آمریکا، «راشل والنسکی» مدیر پیشنهادی جو بایدن برای ریاست بر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار داد، وضعیت همه‌گیری این ویروس در آمریکا بدتر می‌شود.

طبق گزارش وبگاه «هیل»، مدیر پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها» در جریان یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که تا اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن) شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۵۰۰۰۰۰ فوتی خواهد شد.

«راشل والنسکی» در مصاحبه با برنامه «در پیشگاه ملت» شبکه سی‌بی‌اس نیوز در پاسخ به سوالی درباره اظهارات «رابرت ردفیلد» رئیس کنونی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و هشدار او درباره بدتر شدن همه گیری کرونا در آمریکا اعلام کرد، «متاسفانه» با سخنان دکتر ردفیلد اتفاق نظر دارد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت روزانه فوتی‌ها در آمریکا به حدود ۴۰۰۰ نفر رسیده و تعداد کل قربانیان ۴۰۰۰۰۰ تن شده است، گفت: «ما احتمال می‌دهیم که تا اواسط فوریه (اواخر بهمن) در این کشور نیم میلیون فوتی داشته باشیم».

مدیر پیشنهادی جو بایدن برای ریاست بر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا افزود: «به نظر من، ما هنوز هفته‌های تاریکی پیش رویمان داریم».

هشدار درباره نیم میلیونی شدن تعداد کشته‌های ویروس کرونا در آمریکا در شرایطی مطرح شده که شمار قربانیان و مبتلایان این کشور همچنان رو به افزایش است.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم هزار و ۷۱۰ مورد جدید، شمار قربانیان این ویروس در آمریکا به ۳۹۷ هزار و ۵۶۱ نفر افزایش یافت.

همچنین طی همین مدت و با ابتلای دست‌کم ۱۷۳ هزار و ۶۹۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۳ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۵۵۱ نفر رسید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها