جای سردار حاج‌ قاسم سلیمانی در بین همه دوستداران محور مقاومت و آزادگان جهان خالی است.
کد خبر: ۱۳۰۰۷۵۰

مگر می‌توان خضوع و رشادت سردار سلیمانی در جبهه‌های مقاومت و در نبرد با تروریست‌های تكفیری وابسته به غرب و رژیم صهیونیستی را فراموش كرد؟! حاج‌ قاسم قهرمانی متعلق به همه محور مقاومت بود و امروز همه دلدادگان مقاومت، داغدار و البته منتقم خون این شهید بزرگوار و دیگر شهدا هستند.

گرچه راه حاج‌ قاسم، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جبهه مقاومت ادامه دارد و دعا و نگاه این عزیران، بدرقه راه همه رزمندگان جبهه حق در برابر باطل است اما انتقام سخت محور مقاومت موضوعی نیست كه بتوان آن را فراموش كرد. چنانچه امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرموده‌اند، انتقام خون سردار سلیمانی مطالبه و اقدامی است كه در مناسب‌ترین زمان ممكن صورت می‌پذیرد و به قوت خود باقی است.

در این میان، نكته مهمی وجود دارد كه نمی‌توان به سادگی از كنار آن گذشت! این مساله مربوط به نقش دیگر بازیگران (غیر از ایالات متحده آمریكا) در شهادت مظلومانه شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس است.

بدون شك علاوه‌بر اعضای دولت، نهادهای امنیتی و نظامی آمریكا، عوامل دیگری در شكل‌دهی این نقشه خونین و وقیحانه نقش داشته‌اند.

یكی از این كشورها كه نمی‌توان از نقش آن در ترور دو شهید بزرگوار مقاومت و یاران‌شان غافل شد، آلمان است.

وجود پایگاه عملیات نظامی آمریكا در خاك آلمان از یك سو و همكاری‌های امنیتی مستقیم و مستمری كه میان دستگاه‌های اطلاعاتی آلمان و ایالات متحده در طول سال‌ها و دهه‌های اخیر وجود داشته، مؤلفه‌ هایی نیست كه بتوان آنها را نادیده انگاشت.

مسلم این‌كه باید نقش متحدان اروپایی ایالات متحده در پرونده ترور حاج‌قاسم مورد محاسبه، دقت و ارزیابی قرار گیرد.

این پرونده (پرونده شهادت حاج‌ قاسم و شهید ابومهدی) باید همچنان مفتوح باقی بماند تا همه ابعاد آن برای دلدادگان این شهدای بزرگوار مشخص شود.

بررسی ابعاد دقیق حمله‌ای كه در فرودگاه بغداد صورت گرفت در كنار انتقام سخت از قاتلان حاج‌ قاسم و شهید ابومهدی، مطالبه‌ای است كه هرگز از بین نخواهد رفت.

فادی بودیه - سردبیر مجله مرایا بیروت / روزنامه جام جم 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها