jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۳۰۰۳۲۵   ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۰۷:۵۴

یکی از متخصصان زنان کشورمان معتقد است ابتلای مادر باردار به کرونا عوارضی را بر جنین به دنبال خواهد داشت؛ باین در حالی است که بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته کرونا از مادر به جنین منتقل می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس ، مهری مشایخی عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان درخصوص تأثیر کرونا بر بارداری اظهار داشت: در ایران مانند تمام کشورهای دنیا برای درمان زوج‌های نابارور از روش‌های نوین استفاده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به IVF، تخمک اهدایی و رحم اجاره‌ای اشاره کرد البته زوجین باید قبل از استفاده از روش‌ها اقدامات تشخیصی را انجام دهند و بر اساس اندیکاسیون‌ها از این روش‌ها استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه زوجین نابارور در این دوران باید اقدامات تشخیصی را انجام دهند، گفت: در کشور ما همه روش‌های درمان انجام می‌شود و میزان موفقیت به اندازه سایر کشورهاست.

تأثیر کرونا بر بارداری و سلامت بانوان روان باردار

این متخصص زنان در پاسخ به این پرسش که بیماران بیشتر از کدام روش استفاده می‌کنند، افزود: آ یو آی، آی وی اف و میکرواینجکشن از جمله روش‌هایی است که فرد با آنها درمان می‌شود اما اثربخشی روش‌های درمان بر اساس سن زوجین متفاوت است و اثربخشی این روش‌ها از ۳۰ تا ۴۵ درصد است.

مشایخی درخصوص تأثیر کرونا بر بارداری افراد، گفت: کرونا ویروسی ناشناخته است و هنوز فرصت مطالعاتی کافی نداریم، اما ابتلای مادر باردار می‌تواند عوارضی را بر روی جنین داشته باشد؛ طبق آخرین مطالعات, کرونا از مادر به جنین منتقل می‌شود.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان گفت: شاید عوارض این ویروس که روی جنین چه اثراتی می‌گذارد طی سال‌های بعد ببینیم، لذا لازم است اگر کسی قصد بارداری در این دوران را دارد، بررسی‌های دقیقی انجام دهد و سپس اقدام به بارداری کنند اما توصیه می‌شود اگر زوج جوان هستند حاملگی را به تعویق بیندازند تا شیوع اپیدمی کاهش پیدا کند. توصیه می‌شود از بارداری در اوج بیماری پرهیز شود و در صورت بارداری نیز مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر